23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Rady doktora Liptáka: Ako zdolať Covid-19

COVID-19 už stál životy viac ako 12 500 Slovákov. Žiaľ, nemusel. Podľa Petra Liptáka sa mnohým úmrtiam dalo predísť keby sa táto zákerná choroba liečila už v ambulanciách a nie až v nemocniciach, pretože tam už bolo nie raz neskoro.

Kontroverzný doktor Lipták má svoje názory na COVID-19 a jeho liečbu u nás. A nielen na tú, ale i hromadné a celoplošné testovanie, nosenie rúšok či očkovanie experimentálnymi vakcínami. Všetko toto odmieta, za čo na neho rezort zdravotníctva podal podnet na Slovenskú lekársku komoru. On si však za svojimi tvrdeniami a prácou stojí. V statuse dáva ľuďom rady ako by sa pacienti mali liečiť ambulantne, prípadne v domovoch dôchodcov.

Iba včasná ambulantná liečba zachraňuje životy covidových pacientov

„Treba dávať včasnú komplexnú liečbu, už obvodnými lekármi v ich ambulanciách,“ tvrdí Lipták, podľa ktorého pacientovi so symptómami treba urobiť antigénový test, a ak je pozitívny, hneď v ambulancii mu dať liečbu. „Ak nedajú obvodní lekári včas acylpyrín, ivermektín a isoprinosín, už sa to nedá v nemocnici zachrániť. A antibiotiká ako Azitromycin (Sumamed) a Doxycyclin (Doxyhexal) majú aj protivírusový účinok, preto ich treba dať pri kašli a teplotách tiež hneď v ambulancii na začiatku a netreba váhať. Iba včasná ambulantná liečba zachraňuje životy kovidových pacientov,“ konštatuje v úvode statusu Lipták s tým, že už sa pripravujme na tretiu vlnu, v ktorej by mal byť ale zlatým štandardom Ivermectin.

https://www.nitranoviny.sk/vedci-dokazali-ze-ivermectin-je-jeden-z-najucinnejsich-liekov-proti-covid-19-a-aj-najlacnejsich/

Lipták vo svojom statuse tiež zverejňuje linky na zdroje, z ktorých sa dá čerpať pre získanie dôležitých informácií o liečbe COVID-19, o Ivermectine, ale aj o rozličných nežiadúcich účinkoch. „Protokoly pre ambulantnú liečbu a domovy dôchodcov sú: Stratifikácia – N-A-S1-S2-V,“ uvádza lekár a hneď aj vysvetľuje, čo si pod týmito skratkami predstavuje, a ako by mala liečba Ivermectinom a inými liekmi či vitamínmi prebiehať.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články