9.2 C
Nitra
sobota, 24 februára, 2024

Radačovský posielal Kisku po vyhlásení rozsudku o jeho vine preč z politiky

Slovenská politická scéna akoby sa ani nechcela upokojiť. Ak si niekto myslel, že kauza „mafiánskeho štátu“ na Slovensku pomaly upadá do zabudnutia, tak ten sa veľmi zmýlil. Tentokrát ju na svetlo božie vytiahol v statuse europoslanec a šéf strany Slovenský Patriot Miroslav Radačovský.

Radačovský nikdy nechodil pri kritike súčasných pomerov na Slovensku ďaleko a vždy dokázal pomenovať veci priamo. Podujal sa na to aj teraz, keď si, ako sám píše, v krátkej správe Denníka N zo dňa 29.11.2022 prečítal vyjadrenie exprezidenta Kisku, v ktorom tvrdí, že Fico a Kaliňák patria do väzenia, a ďalej dodáva, že každý rozumný človek dnes vidí, že v tom čase sme boli mafiánsky štát a vládla nám mafia.  

Kiska mal odísť z politiky do zahraničia

„Je pre mňa ťažko pochopiteľné, prečo za takejto situácie exprezident bol a zotrval na čele takéhoto mafiánskeho štátu, požíval výhody z funkcie prezidenta mu plynúce a požíva ich dodnes. Pokiaľ by si bol zobral k srdcu moje odporúčanie po vyhlásení rozsudku v r. 2018 v súvislosti s neoprávneným prisvojením si pozemkov pod Tatrami, a odišiel by z politického života, tak dnes by mohol byť dokonca slávny a nemohli by sme konštatovať, že bol prezidentom mafiánskeho štátu,“ skonštatoval na úvod šéf strany Slovenský Patriot.

Radačovský posielal Kisku po vyhlásení rozsudku o jeho vine preč z politiky
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

„Vtedy som povedal, že mal by odísť z politiky do zahraničia aspoň na 5 rokov. Tam, kde sa dobre cíti, najlepšie do USA alebo Izraela, pričom som dodal, že to neznamená, že si nevážim izraelský národ alebo americký ľud. Je pre mňa nepochopiteľné, prečo dobre mienenú radu nerešpektoval, prečo sa dokonca urazil a urazili sa aj jeho priaznivci,“ píše pred koncom statusu Radačovský, ktorý si myslí, že možno spomenul zlé štáty.

„Mohol som mu odporučiť napr. Rusko alebo Ukrajinu. Avšak ani takýmto odporúčaním by som nechcel tvrdiť, že nevážim si ruský alebo ukrajinský národ,“ dodal na záver Miroslav Radačovský.

Dodo Púchovský/foto fb AK

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články