14.2 C
Nitra
nedeľa, 14 apríla, 2024

Najskôr si zakryli ústa, teraz by najradšej chodili po kanáloch!

Majstrovstvá sveta vo futbale v Katare sú v plnom prúde a pomaly sa končia súboje v základných skupinách, ktoré priniesli nejedno veľké prekvapenie. Veľké prekvapenia však priniesli aj umiestnenia niektorých mužstiev v konečnej tabuľke, čo pre ne znamenalo, že si budú baliť kufre a pocestujú predčasne domov. Platí to aj o jednom z najväčších favoritov – tím Nemecka, ktorý však urobil rozruch už pred začiatkom šampionátu.

Najskôr si zakryli ústa, teraz by najradšej chodili po kanáloch!
Perlový katarský ostrov v Dohe (foto: freepick)

Katar ako moslimská krajina má isté odlišnosti od „demokratického“ sveta, medzi ktoré patrí aj pitie alkoholu či vzťah k LGBTI+ menšinám. Hoci politika k športu nepatrí, niektoré tímy sa rozhodli, že podporia túto sexuálnu menšinu aspoň tým, že kapitáni nastúpia s dúhovými páskami na rukách. FIFA to ale rezolútne odmietla a pohrozila každému kapitánovi udelením žltej karty za to, že si takúto pásku dá na ruku a nastúpi tak na zápas. Na tento krok svetovej futbalovej federácie niektorí hráči a funkcionári šomrali, napokon ale ustúpili. Svojsky sa proti tomu rozhodli protestovať Nemci, ktorí si počas fotenia pred prvým zápasom s Japonskom (1:2) demonštratívne zakryli rukou ústa. Keby však tušili, ako sa to napokon celé obráti voči nim, zrejme by sa nad týmto ich krokom zamysleli, ba možno by ho ani neurobili.

Skončili zaslúžene ako lúzri

Favorizovaní Nemci si napokon balia kufre a s hanbou cestujú domov. Ich predšampionátový krok ale nezostal bez odozvy u nášho poslanca Národnej rady a šéfa Život Národná strana, ktorý ich za to v statuse nielen skritizoval, ale aj svojsky zosmiešnil. „Nemeckí futbalisti prišli namiesto futbalu robiť do Kataru LGBTI politiku a skončili zaslúžene ako lúzri. Nabudúce nech sa venujú futbalu a bude to určite lepšie. Šťastný návrat domov prajem,“ napísal Taraba, ku ktorému sa pridali, škodoradostne“ aj mnohí Slováci. Nemci, ktorí boli pasovaní za jedného z ašpirantov na zisk titulu majstrov sveta sa teda s poriadnou hanbou museli vrátiť domov.

Najskôr si zakryli ústa, teraz by najradšej chodili po kanáloch!
Zdroj: FB / Tomáš Taraba

„Tak tak… nech sa prácu domov a nezabudnú si natiahnuť LGBT pásky,“ napísal v diskusii Boris. „Namiesto futbalu sa sústredili na ideologickú propagandu… možno počas nasledujúcich dní šampionátu aspoň stihnú účasť na niektorom z „dúhových“ pochodov…,“ pridal sa Michal. „Tak presne sa potvrdilo karma ich dobehla keď sa venujú čomu nemajú PaPaPááá…,“ skonštatoval Dežko. „Zaslúžená katastrofa pre Nemcov. Keď sa športovci venujú politike a nie športu,“ myslí si Miroslav. Politika so športom by sa vôbec nemala miešať, sú to dve odlišné odvetvia. A nasilu niečo vnucovať ľuďom to väčšinou vyvolá opačný efekt. Šťastnú cestu domov prajem Nemcom,“ sarkasticky napísala Katka. „Pekne nasadnúť do dubového lietadla, zakryť si ústa… To Nemci na MS dokázali… Pýcha predchádza pád,“ dodal Jozef, ktorý tiež neskrýval radosť z toho, ako Nemci dopadli v Katare.

Najskôr si zakryli ústa, teraz by najradšej chodili po kanáloch!
Zdroj: FB / Tomáš Taraba

Dodo Púchovský/foto fb Tomáš Taraba

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články