12 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Radačovský podal na Šimečku trestné oznámenie! A dôvod? S takým isto podpredseda europarlamentu nerátal

Situácia okolo neplatného referenda pripomínala predvolebné kortešačky. Niektorí politici naň aj tak trochu pozývali, iní od neho okľukou odrádzali. Boli však aj takí, ktorí bez okolkov povedali, že je najmä o návrate Roberta Fica k moci, a tak naň nepôjdu a každému, komu záleží na Slovensku odporúčajú to isté. Lenže pozor! Zrejme sa tým dopustili hrubej chyby, a najmä porušenia zákona.

O europoslancovi a predsedovi strany Slovenský Patriot Miroslavovi Radačovskom sa vie, že za svoju vlasť a jej ľudí bojuje ako lev nielen doma, ale aj na európskej úrovni. Tentokrát sa doslova nasrdil na šéfa mimoparlamentného Progresívneho Slovenska a svojho kolegu v europarlamente, Michala Šimečku. Ako prezradil v statuse, dokonca na neho podáva aj trestné oznámenie. Dôvodom má byť to, že ľudí svojimi vyhláseniami de facto odrádzal od účasti na referende.

Ľstivým tvrdením odrádzal ľudí od referenda

„V zmysle § 351 Tr. zákona trestného činu marenia prípravy a priebehu volieb a referenda sa dopustí ten, kto (okrem iného) ľsťou inému bráni vo výkone ústavného práva voliť alebo hlasovať v referende. Odňatím slobody na jeden až päť rokov sa páchateľ potresce, ak takýto čin spácha verejne alebo ako verejný činiteľ. V zmysle právneho výkladu lesť je vyvolanie omylu u inej osoby s úmyslom dosiahnuť nejaký cieľ,“ vysvetlil hneď v úvode statusu Radačovský, ktorého údajne „naštartoval status, ktorý zverejnil Michal Šimečka v piatok 20. januára v dopoludňajších hodinách na jeho facebookovej stránke, kde prehlásil „Na referende sa nezúčastním“. S tvrdením, že PS nebude podporovať kampaň Fica, je toto tvrdenie podľa Radačovského klamlivé, pretože referendum vyhlásila prezidentka republiky.

Podľa Radačovského referendum nebolo o voľbách, ale o možnosti odvolať politikov

„Ale predovšetkým, podľa názoru strany Slovenský Patriot, je ľstivým tvrdením, učineným v snahe dosiahnuť, aby od referenda odradil a teda na jeho účasti občanom SR ich uvedením do omylu, zabránil. Takéto konanie má, podľa názoru strany Slovenský Patriot, znaky vyššie citovaného trestného činu marenia referenda ľsťou, ale aj znaky neakceptovateľného politického extrémizmu,“ konštatuje Radačovský, ktorý dodáva, že strana Slovenský Patriot má v 5. bode základných programových cieľov jasne uvedené: „Boj proti všetkým formám extrémizmu a hnutiam smerujúcim k potlačeniu základných ľudských práv a slobôd.“ Je preto povinnosťou strany Slovenský Patriot podať trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru s tým, aby posúdila, či takéto konanie Michala Šimečku napĺňa znaky trestného činu alebo iného protiprávneho konania.

OĽaNO je presvedčené, že referendum skončilo blamážou, ktorá nás stála 11 miliónov

Je to politicky a morálne neakceptovateľné

Extrémistické konanie akéhokoľvek politického subjektu, jej predstaviteľa, o to viac europoslanca a podpredsedu EP, je podľa názoru strany Slovenský Patriot, v štáte, ktorý si ctí demokraciu a princípy právneho štátu, neakceptovateľné. „Ľstivým spôsobom poukazovať na nepotrebnosť zúčastniť sa referenda, je už len krôčik k tomu, aby sa vyzývalo k neúčasti na voľbách, a toto je už skutočne pre demokraciu a právny štát nebezpečné. Ostalo by nám potom voliť len jednu, tú „správnu“ stranu a jedného vodcu. To, že takéto konanie vodcu strany PS, europoslanca a podpredsedu EP, je politicky a morálne neakceptovateľné, snáď nikto pochybnosti nemá,“ prízvukuje šéf strany Slovenský Patriot.

To, či takéto konanie je protiprávne v zmysle Tr. zákona, nech podľa Miroslava Radačovského posúdi prokuratúra SR. „A v prípade, že dospejú k záveru, že o protiprávne konanie ide, po zbavení poslaneckej imunity v EP, nech sa postupuje v súlade s platným zákonom,“ uzatvára svoj status europoslanec Radačovský, ktorý Slovákom zároveň prisľúbil, že o výsledku ich podnetu na Generálnu prokuratúru SR bude občanov informovať.

Heňa Ďurovová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x