21.1 C
Nitra
streda, 26 júna, 2024

Rada pre mediálne služby: Sankciu dostala aj regionálna TV Nováky

Rada pre mediálne služby počas svojho zasadnutia uložila viacero sankcií a začala niekoľko správnych konaní. Televízia JOJ dostala pokutu vo výške 6-tisíc eur, upozornenie na porušenie zákona dostala i Jednotka. TV JOJ bola pokutovaná za odvysielanie piatich upútaviek na program Policajtov švagor, pričom však nezaistila, aby dané upútavky boli slušné. Rovnako začala správne konanie voči JOJ Plus, v súvislosti s vysielaním programu Návrat do budúcnosti, kde mohlo nastať porušenie povinnosti vysielať kinematografické diela v rámci časových lehôt a za podmienok dohodnutých s vlastníkmi práv k týmto dielam. Program televízia navyše päťkrát prerušila reklamou. Rada tiež začala správne konanie voči JOJ 24, ktorá neoznačila program Sedem symbolom jednotného systému označovania. Vysielateľovi programovej služby Jednotka bola sankcia uložená za to, že počas vysielania programu Duel šampiónov 28. apríla neboli titulky pre osoby so sluchovým postihnutím zosynchronizované so zvukovou stopou programu. Rada pre mediálne služby o tom informovala v tlačovej správe.

Sankciu v podobe upozornenia na porušenie zákona dostala programová služba TV Nováky za nezaistenie objektívnosti a nestrannosti politicko-publicistického programu. Počas vysielania priameho prenosu z rokovania mestského zastupiteľstva v apríli tohto roka sa primátor Novákov kriticky vyjadroval k určitým udalostiam a osobám, no stanovisko týchto osôb nebolo sprostredkované v rámci programu. Vysielateľ tiež Rade nedodal súvislý záznam vysielania tohto programu. Sankciu uložila Rada aj spoločnosti STORYmedia s.r.o. za poskytovanie audiovizuálnej služby na internetovej stránke www.ereport.sk, a to bez oznámenia Rade. Začala tiež správne konanie voči spoločnosti Heuréka Ecolution, s.r.o. Týka sa zamedzenia šírenia nelegálneho obsahu.

Správne konania boli začaté aj voči programovým službám SUB FM a Rádio Rebeca, a to z dôvodu možného nevyužívania frekvencií. Na požiadanie vysielateľa odňala programovej službe Melody frekvenciu 104,2 MHz Levice. Sedem podnetov Rada uznala za neopodstatnené. Týkalo sa to aj podnetov na vysielanie reklamných šotov na alkoholické nápoje pred 22:00. Vysielanie komerčnej komunikácie na liehoviny je však zakázané len v čase od 6:00 do 20:00.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články