21.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

R. Takáč: Pekári chcú piecť, nie zvyšovať ceny

Zvyšovanie cien za pečivo bolo už len otázkou času. Vláda totiž nereagovala na naše upozornenia a apel pekárov. Na vrchole pandémie žiadali, aby sa dostali do systému pandemickej pomoci. Ostali nevypočutí a všetky náklady na opatrenia museli znášať sami. „Do toho prichádza zvyšovanie cien pšenice, energií a výsledok je jasný. Chlieb náš každodenný bude drahší. A s ním aj rožky a ďalšie pečivo,“ zhrnul Richard Takáč, podpredseda strany SMER – SD a člen Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Pekári pritom išli s cenou za pečivo na hranu už pred pandémiou, keď ich k tomu nútili obchodné reťazce.

Pekárov však trápi aj fakt, že Slovensko takmer polovicu spotrebovaného pečiva dováža. „Až 40% pečiva, ktoré si spotrebitelia kupujú, sú dopekané mrazené výrobky zo zahraničia. Slovensko by pritom mohlo byť pekárensky sebestačné,“ povedal po návšteve pekárne na strednom Slovensku Richard Takáč. „Ľudia sa potom čudujú, že pečivo im doma rýchlo plesnivie, je tvrdé, nehovoriac o dopadoch na cenu a podpore domácej výroby,“ uzavrel Richard Takáč.

zdroj: TS/FB

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články