19.2 C
Nitra
utorok, 9 augusta, 2022

R. RAŠI: Vyzývam Lengvarského, aby prestal TAJIŤ pravdu

Ministerstvo zdravotníctva prestalo od novembra zverejňovať, koľko ľudí z pozitívne testovaných je zaočkovaných a koľko nie. Upozornil na to člen zdravotníckeho výboru NRSR a podpredseda strany HLAS Richard Raši. „Vyzývam ministra Lengvarského, aby prestal tajiť pravdu a okamžite začal opätovne zverejňovať, koľko z pozitívne testovaných osôb je zaočkovaných a koľko nie,“ vyhlásil Raši.

R. RAŠI: Vyzývam Lengvarského, aby prestal TAJIŤ pravdu

Zverejňovanie štatistických dát o tom, koľko zaočkovaných a nezaočkovaných je pozitívne testovaných, koľko je v nemocniciach, koľko na pľúcnej ventilácií a koľko zomrelo na koronavírus žiada strana HLAS-SD už niekoľko mesiacov. Podľa Richarda Rašiho je pravda jediný spôsob, ako občanov Slovenska presvedčiť na očkovanie. „Žiaľ, minister asi nechce, aby sa občania dali zaočkovať, keďže niekoľko mesiacov nie je schopný im povedať plnú pravdu,“ zdôraznil Raši.

R. RAŠI: Vyzývam Lengvarského, aby prestal TAJIŤ pravdu

Strana HLAS tiež žiadala ministra zdravotníctva, aby zverejňoval aj informáciu, akou vakcínou sú ľudia, ktorí sú pozitívne testovaní, ocitli sa v nemocniciach, na umelej pľúcnej ventilácií či zomreli na koronavírus vakcínovaní. Tieto dáta ministerstvo doteraz nezverejnilo. „Ak minister na jednej strane tvrdí, že očkovanie je jediná cesta, ktorá nás vyvedie z pandémie, musí dať občanom všetky dáta, na základe ktorých sa môžu zodpovedne rozhodnúť. Keď však začína tajiť aj tie dáta, ktoré sa doteraz zverejňovali, vyvoláva pochybnosti, že vakcinácia je jednou cestou von z pandémie. Pán minister, verím, že nás pravdivými a transparentnými dátami presvedčíte o opaku,“ uzavrel Raši.

Zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články