14.1 C
Nitra
sobota, 6 júla, 2024

R. Fico: Slovensko stalo lacným vazalom EÚ a Európska únia zase vazalom amerických záujmov

Európska únia mal byť akýmsi pojítkom štátov, ktorí z nej mali iba profitovať. Ako sa zdá, časy sa menia a hoci aj Slovensko z nej zatiaľ najmä profituje, zásahy vedenia EÚ sú čím ďalej tým „zaujímavejšie“. Vrátane embarga proti Rusku za jeho inváziu na Ukrajinu, ktoré zatiaľ viac uškodilo samotnej EÚ ako Rusku.

Sankcie, ktoré dopadli miesto na Rusko na EÚ, nútia európskych politikov zachovať si pud sebazáchovy. Aj preto navštívil francúzsky prezident Emmanuel Macron Čínu, ktorá je blízkym partnerom Ruska. Nad jeho návštevou sa zamyslel v statuse aj predseda strany Smer-SSD Robert Fico, podľa ktorého nech boli Macronove motívy návštevy v Číne akékoľvek, správal sa racionálne.

R. Fico: Slovensko stalo lacným vazalom EÚ a Európska únia zase vazalom amerických záujmov
Zdroj: FB / Robert Fico

Od súčasného vedenia EÚ nemôžeme očakávať žiadnu sebareflexiu

„Nevidím do Macronovej hlavy. Neviem teda, či jeho realizmus v oblasti ľudských práv bol čisto utilitárny, aby dosiahol celý rad významných obchodných úspechov v Číne, alebo je presvedčený, že Európa je posledná, ktorá môže rozdávať rozumy. To isté platí aj o Macronových vyjadreniach, že Európa by mala mať „strategickú autonómiu“ v obrane a určite aj v zahraničnej politike. Nech už boli motívy francúzskeho prezidenta akékoľvek, mali by sme jeho kroky pozorne sledovať,“ skonštatoval hneď v úvode Fico, podľa ktorého sa Slovensko stalo lacným vazalom EÚ a Európska únia zase vazalom amerických záujmov. „Únia nemá vlastnú zahraničnú politiku a vo všetkých zásadných otázkach slepo sleduje USA,“ myslí si trojnásobný premiér, podľa ktorého najpríznačnejším príkladom je opakované kopírovanie a odsúhlasovanie amerických návrhov sankcionovať Rusko, hoci samotné sankcie škodia predovšetkým krajinám EÚ.

R. Fico: Zastropovanie cien potravín MUSÍ byť pod KONTROLOU ŠTÁTU, nie svojvôle obchodných reťazcov

Európa už neberie plyn z Ruska, zato skvapalnený plyn sa k nám doslova valí z druhého brehu Atlantiku. O postoji EÚ k vojne na Ukrajine radšej ani nehovorím. Je úplne určovaný Američanmi. Pritom Európska únia by mala byť jedným z hlavných motorov mierového ukončenia vojny na Ukrajine,“ prízvukuje šéf Smeru-SSD a dodáva, že Európska únia je pre Slovensko životne dôležitá, v súčasnosti má však katastrofálne líderstvo. „Od súčasného vedenia EÚ nemôžeme očakávať žiadnu mieru sebareflexie, je preto na členských štátoch, aj na tých najmenších, ako je Slovensko, aby EÚ začali budiť z letargie, sebaklamu a presvedčenia, že je najlepšia na svete. Lebo to jednoducho nie je pravda. Aj preto treba vystupovanie francúzskeho prezidenta Macrona v Číne privítať, nech mal preň akékoľvek pohnútky,“ napísal na záver statusu Robert Fico. A v diskusii s ním súhlasí aj drvivá väčšina Slovákov.

R. Fico: Slovensko stalo lacným vazalom EÚ a Európska únia zase vazalom amerických záujmov
Zdroj: FB / Robert Fico

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x