13.1 C
Nitra
utorok, 16 apríla, 2024

R. Fico: Prezidentka svojou nečinnosťou už kryje aj očividné zlodejiny OĽANO

Pár mesiacov po voľbách v roku 2020 došlo vo vládnom hoteli Bôrik v Bratislave k dohode koaličných politikov, že si všetko musia odpustiť, len aby sa SMER nevrátil k moci.

A túto dohodu im posvätili médiá, ktoré úmyselne ignorujú všetky zločiny napáchané vládnou koalíciou. „Hovoriť o škandáloch ministra vnútra v demisii Romana Mikulca je zbytočné, je to nosenie dreva do lesa. Je to najbližší človek Igora Matoviča a plní najšpinavšie úlohy. Najnovšie zahviezdil pri nákupe talianskeho vrtuľníka za viac ako 13 miliónov eur. Ide o prípad do očí bijúceho korupčného správania sa Mikulca, ktoré mu však médiá, prezidentka, slávne mimovládne organizácie bojujúce za čistotu verejného života láskavo tolerujú. Veď, kto by ho pre Boha nahradil v svätej križiackej výprave proti SMER-u?“ pýta sa predseda strany SMER – slovenská sociálna demokracia Robert Fico. Čo tam po tom, že porušuje zákony, že nákup smrdí korupciou ako olomoucké syrečky.

Káčer nenávidí Slovákov, nenávidí mier. A grobiansky nadáva ľuďom ako posledný ožran zo staničného bufetu (VIDEO)

Teraz konkrétne, Roman Mikulec sa rozhodol kúpiť vrtuľník za viac ako 13 miliónov eur, a to na priamo od dopredu vybraného dodávateľa. Celé obstarávanie zmanipuloval tak, že Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) mu rozhodnutím z 3. októbra 2022 nariadil nákup vrtuľníka zrušiť. Ten však rozhodnutie ÚVO ignoruje a 15. decembra 2022 kupuje napriamo od spoločnosti z Lichtenštajnska už používaný taliansky vrtuľník Leonardo za 13.135.000 eur bez DPH. Ten istý vrtuľník, ktorý mu ÚVO zakázalo kúpiť.

„Prečo zvýrazňujem dátum 15. decembra 2022? No lebo v ten deň bola vláda, vrátane Romana Mikulca, odvolaná v parlamente. Dobre počujete. Roman Mikulec v rozpore s rozhodnutím Úradu pre verejné obstarávanie, porušiac všetky zákony a v deň, keď je odvolaný, napriamo kupuje od lichtenštajnskej firmy olietaný taliansky vrtuľník za viac ako 13 miliónov eur,“ priblížil R. Fico.

No a aby toho nebolo málo, treba dodať, že Roman Mikulec mal na stole aj inú možnosť, ako kupovať používaný taliansky vrtuľník za 13 miliónov eur. Americká spoločnosť Bell mu ešte v apríli 2022 ponúkla dva vrtuľníky spĺňajúce požadované technické, výkonnostné aj časové kritériá, a to za cenu 15 miliónov eur za obidva vrtuľníky. Nie, Roman Mikulec považoval za správnejšie kúpiť jeden olietaný za 13 miliónov ako dva nové za 15 miliónov.

Otázka teraz znie, čo okrem mastného úplatku mohlo viesť Romana Mikulca k porušeniu zákonov o verejnom obstarávaní, k nerešpektovaniu rozhodnutia ÚVO o zrušení nákupu používaného talianskeho vrtuľníka, k nákupu jedného stroja za 13 miliónov, hoci mal na stole ponuku na dva nové vrtuľníky za 15 miliónov, a to v deň, kedy bol spolu s celou vládou odvolaný v parlamente?

„Všetci mlčia. Prezidentka Čaputová, ktorá poverila Romana Mikulca pokračovať vo výkone ministerskej funkcie, predseda vlády Heger, samozrejme médiá, všetci prejavujú láskavosť k obludnému správaniu sa Romana Mikulca. Lebo SMER, lebo Fico. Ako si to povedali na tom Bôriku, všetko si musíme odpustiť, len nech sa SMER nevráti. Môžeme kradnúť, porušovať zákony, zabíjať, všetko sa musí odpustiť v mene vyššieho morálneho cieľa – zabrániť opozícii, aby sa vrátila a poskytla krajine skúsenosti, stabilitu a istoty,“ uvádza R. Fico.

Do očí bijúci hulvátsky nákup talianskeho vrtuľníka s najzávažnejšími korupčnými podozreniami mal samozrejme dohru na súde. Americká spoločnosť Bell, ponúkajúca dva nové stroje za 15 miliónov eur podala proti Ministerstvu vnútra SR a lichtenštajnskej spoločnosti žalobu a prirodzene žiada vyhlásenie kúpnej zmluvy na taliansky vrtuľník za neplatnú. Americká spoločnosť Bell bola úspešná v návrhu na nariadenie neodkladného opatrenia, ktorým OS Malacky dňa 13. februára 2023 zakázal MV SR, okrem iného uviesť do prevádzky alebo inak užívať kúpený olietaný taliansky vrtuľník. Po slovensky povedané, vrtuľník za 13 miliónov je uzemnený, nikto ho nemôže používať a môže sa stať, že bude uzemnený až do okamihu, kým sa právoplatne nerozhodne o žalobe.

„Ľudia z OĽANO kradnú ako straky. Len sa o tom nesmie v médiách hovoriť. Tak to hovoríme a budeme hovoriť my,“ uzavrel Robert Fico.

YouTube video

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x