14.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

R. Fico: Hlasovanie o dôvere Čaputovej vlády dopadlo fiaskom (video)

Dnes parlament nevyslovil dôveru Čaputovej vláde, čo predseda strany SMER – SSD Robert Fico považuje za fiasko. Zo 136 prítomných poslancov im dôveru vyslovilo len 34 poslancov.

Slovensko je totiž krajina, ktorá nemá od 15. decembra minulého roka vládu s plnými právomocami, za čo plne zodpovedá prezidentka. Tá sa namiesto krokov na upokojenie situácie v krajine rozhodla ignorovať pravidlá parlamentnej demokracie, aby vyhlásila skorší termín volieb. Rozhodla sa postaviť vládu odborníkov, ktorí dnes dopadli na posmech.

R. Fico si myslí, že minimálne do 30. septembra tu máme nejaký tím ľudí, ktorí ani neboli vybraní na základe výsledkov volieb, prezidentka o nich nerokovala s parlamentnými stranami. Dôvodom iracionálneho správania sa prezidentky sú podľa predsedu SMERu jasné. Záujmy Slovenskej republiky, záujmy Slovákov, aby vláda prijímala riadne opatrenia v boji proti chudobe a zdražovaniu a znovunavrátenie suverenity zradila a dala prednosť úzko straníckym záujmom Progresívneho Slovenska (PS).

„Progresívne Slovensko je jej strana a robí prezidentka všetko pre to, aby túto stranu promovala. Prieskumy ukázali, že predstavitelia Progresívneho Slovenska nie sú dostatočne známi vo verejnosti, preto prezidentka najskôr v rozpore so svojimi sľubmi súhlasila s parlamentnými voľbami nie v júni, ale až 30. septembra a potom urobila druhé rozhodnutie, keď si postavila vlastný vládny kabinet bez akejkoľvek podpory parlamentu a spôsobila, že dnes Slovenská republika nemá výkonnú vládu, ktorá je schopná prijímať akékoľvek rozhodnutia. Rovnako si myslím, že prezidentka sledovala, aby dala čas rozpadnutej vládnej koalícii sa spamätať, aby v kombinácii Progresívne Slovensko a bohviekto všetko ešte mohla vzniknúť nejaká zlepená, šialená, politicky bezpohlavná vláda po parlamentných voľbách, len aby nemohol nastúpiť do vlády opozičný politický subjekt, predovšetkým SMER – slovenská sociálna demokracia,“ uviedol Robert Fico.

YouTube video

Predseda strany SMER – SSD konštatoval, že prezidentka dnes označila parlament v súvislosti s hlasovaním o dôvere jej vláde nezrelý. Smerom k prezidentke povedal, že poslanci národnej rady a hlavne poslanci SMERu nie sú na joystick. Slovenská republika totiž potrebuje plnohodnotnú, sebavedomú vládu s jasným programom a nie pokusy prezidentky, aby pomohla PS a rôznym skrachovancom.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x