12.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Quinoa jahodový koláč bez lepku, bez cukru, bez laktózy

Poznáte Quinoa? Je to zdravá obilnina, ktorá neobsahuje lepok.

Máme tri druhy, biela, červená a čierna. Ja som v recepte použila bielu Quinoa, je skutočne veľmi vhodná do koláčov. Quinoa má veľký obsah proteínov, udržuje zdravé kosti, zdravé srdce a dokonca je aj dobrá pri cukrovke.

Obsahuje veľa vitamínov, minerálov a vegáni ju dosť často využívajú vo svojom jedálničku. Tentokrát som sa rozhodla pre zdravší recept bez pridania cukru. Ako sladenie som použila iba ovocie. Koláčik je vhodný aj pre menšie detičky. Dosť často sa zameriavam na tvorenie receptov pre menšie deti do troch rokov.

Sladenie ovocím je skutočne najlepšia a najzdravšia voľba, i keď preháňať by sme to tiež nemali. Ako sa vraví, všetko s mierou. Ak máte radi zaujímavé a netradičné recepty, tento vás skutočne obohatí o iné chute.

Quinoa jahodový koláč bez lepku, bez cukru, bez laktózy

Doba pečenia / 180°C, 45 – 50 minút

Suroviny/Cesto

3ks vajíčka

1ks a polovica banána

450g jahody

2 šálky uvarená Quinoa biela  

1šálka ryžová hladká múka

1čl prášok do pečiva bez fosfátu 

Čerešňový chlebík s nádychom mäty bez lepku, bez laktózy

Postup

Banány si rozpučíme riadne vidličkou, najlepšie sú prezreté banány a vymiešame s vajíčkami do peny. Jahody umyjeme, nakrájame a zmixujeme na kašu.

Quinoa jahodový koláč bez lepku, bez cukru, bez laktózy

Postupne pridávame ostatné suroviny a vymiešame mixérom cesto. Vlejeme na 28cm menší plech vystlaný papierom na pečenie a na vrch poukladáme ešte čerstvé jahody. Dáme piecť na 180°C, 45 – 50 minút.

Jednoduchá osviežujúca roláda s jahodami a kokosom, bez lepku a múky

Tento experiment s Quinoa sa skutočne vydaril, vďaka banánu, jahodám je koláč sladulinký a Quinou nie je ani cítiť. Ak máte radi koláče zo pšena, Quiona biela mu bola dosť  podobná. 

S láskou k pečeniu Silvia

Nezabudnite sledovať aj môj instagramový účet, nájdete tam kopec sladkých inšpirácií. 

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články