10.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Putin varuje Američanov: Máte hypersonické zbrane? Tie máme aj my! A za päť minút doletia na tých, ktorí dávajú rozkazy

Poznáte to varovné príslovie: „Nedráždi hada bosou nohou?“ Nuž, presne to teraz platí o USA a NATO. Američania sa zahrávajú s Rusmi mysliac si, že majú svaly ako Arnold Schwarzenegger, proti ktorému stojí Otík Rákosník z českej komédie Vesničko má středisková. Že sa ale môžu prepočítať, svedčia varovné slová ruského prezidenta Vladimíra Putina.

Ak si svet myslel, že studená vojna medzi Ruskom a USA sa skončila rozpadom ZSSR, tak sa veru mýlil. Američania totiž vyvíjali a vyvíjajú stále nové zbrane, ktorými chcú svojho odvekého nepriateľa zastrašiť. Lenže, nespia ani Rusi, a tak by prípadná vojna medzi týmito veľmocami znamenala pre celú planétu doslova pohromu. Aktivista Marek Šoun zverejnil na svojom profile video, v ktorom sa ruský prezident Vladimír Putin vyjadril k americkým krokom a zároveň USA varuje, že to, čo majú oni má aj Rusko!

Rusko bude nútené urobiť niečo podobné k tým, ktorí ho ohrozujú

„Došlo to až tak ďaleko, že systémy protiraketovej obrany sú rozmiestnené v Poľsku a Rumunsku. A odpaľovacie zariadenia, ktoré tam sú, Mk-41, môžu byť tiež vybavené útočnými systémami Tomahawk. A toto nás ohrozuje,“ hovorí vo videu Putin a vzápätí dodáva, že to je predsa jasný fakt a jasná vec. „Cez všetky naše prehovárania a žiadosti, aby to nerobili, čo sa stalo? To, čo teraz vidíme. V reakcii na to sme boli nútení, a to chcem zdôrazniť, boli nútení začať vyvíjať hypersonické zbrane. To je naša odpoveď. Neurobili sme to predsa ako prví,“ prízvukuje Putin.

„Pokiaľ sa na území Ukrajiny objavia nejaké útočné systémy s doletom do Moskvy behom 7-10 minút, a v prípade umiestnenia hypersonických zbraní 5 minút, čo máme robiť? Rusko bude nútené urobiť niečo podobné vo vzťahu k tým, ktorí nás takto ohrozujú. Dokážete si to predstaviť? A môžeme tak urobiť hneď, pretože teraz sme to úspešne odskúšali. A od začiatku roku budeme vyzbrojení novou námornou hypersonickou raketou 9 Mach!“ varuje Američanov aj NATO ruský prezident a dodáva: „Dolet bude k tým, ktorí dávajú rozkazy, tiež 5 minút.  

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články