5.9 C
Nitra
nedeľa, 27 novembra, 2022

Fakty o Kryme: V roku 1954 Chruščov daroval Krym Ukrajine, prezrádza Ľubomír Sim (VIDEO)

Američania sa prikláňajú na stranu Ukrajincov a tvrdia, že Rusko im zabralo Krym nezákonne. História ale ukazuje na fakt, že Krym vždy patril k Rusku, ktoré oň prišlo viac ako zaujímavým, ba až úsmevným spôsobom.

Tak, ako sa dožaduje Ukrajina Krymu, tak by sa mohli dožadovať aj Maďari svojho územia na našom Slovensku. Rozdiel v tom totiž nie je žiadny, pretože Krym bol vždy Ruský a územie Slovenska patrilo odpradávna Slovanom! Ako to v skutočnosti s Krymom, o ktorý sa tak Ukrajinci bijú, vysvetlil v statusoch Ľubomír Sim. Ten navyše zverejnil aj video, v ktorom ruský historik opisuje ako to s Krymom v skutočnosti bolo. Márne sú teda snahy Američanov aj benderovských Ukrajincov, ktorí chcú získať niečo, čo im vôbec nepatrí. Sim v jednom zo statusov ponúka aj „historické okienko“, v ktorom ponúka fakty a nie demagógiu, ktorou nás „oblbujú“ Američania, ktorí sú známi tým, že o svete a histórii jednotlivých krajín vedia úplné… Teda najmä to, čo sa hodí iba im.

Od roku 1783 sa po rusko-tureckej vojne stal Krym súčasťou Ruska

„Znova tu máme odborných idiotov, ktorí videli históriu iba na obrázku, a preto si to trochu rozoberieme! Pán Klus, ktorý všetkým s iným názorom nadáva v televízii do trollov, ktorí sa liahnu na trollskych farmách, toto je prednáška pre vás, lebo je hanbou, ako verejné klamete a ešte sa tvárite dôležito!“ píše v úvode statusu Sim, ktorý vzápätí ponúka historické fakty. „Krym je známy od staroveku ako Tauris, z gréckej mytológie. Ak by ste tvrdili, že Krym je grécky, to by som pochopil! Gréci kolonizovali Krym už v staroveku a postavili dnešný Kerč, v ich mytológii sa spomína už v argonautoch a odyssey,“ vysvetľuje Sim, podľa ktorého je Klusov najväčší problém, ako aj problém USA v tom, že Krym bol určitý čas súčasťou chazarskej ríše.

„V 13 storočí ovládli Krym Tatari, ako súčasť Džingischánovej Zlatej hordy, ktorí neskôr prijali islamskú vieru a po rozpade Mongolskej ríše sa Krymský chanát stal vazalom Turecká a Chán sa zmenil na Sultána! Mimochodom, práve z Krymu, z Janovských miest obliehaných Tatarmi, bol do Európy dovezený mor, pretože Tatari do obliehaných miest hádzali nakazené mŕtvoly. Od roku 1783 sa po rusko-tureckej vojne stal Krym súčasťou Ruska! Z polostrova sa stalo letné sídlo cárov, čo na Krym pritiahlo Rusku elitu,“ pokračuje Sim v odbornom výklade pre nášho štátneho tajomníka ministerstva financií.

Premiér: Rusko porušilo medzinárodné právo a ilegálne anektovalo časť územia Ukrajiny. Slovensko nikdy neuzná ilegálnu anexiu Krymu

Krym sa v roku 2014, ako autonómna republika, stal súčasťou Ruska

„V roku 1921 vznikla autonómna Krymská sovietska republika. A teraz to bude zaujímavé! V roku 1954 Chruščov, ktorý sa cítil viac Ukrajincom ako Rusom, daroval Krym Ukrajine, pretože nepredpokladal, že sa niekedy Sovietsky zväz rozpadne! V roku 1991 pripadol Krym Ukrajine, ale stále ako autonómna republika! Viete, čo znamená autonómna republika, pán Klus?? Ak nie, tak vám môžem o tom urobiť samostatnú prednášku!“ odkazuje Sim nášmu politikovi.

„Takže Krym sa v roku 2014, ako autonómna republika, rozhodol na podklade referenda stať súčasťou Ruska a Putin im vyhovel. Bodka. Čo vy riešite samostatný štát? Autonómna republika sa môže sama rozhodnúť, kam chce patriť! A hlúpi trollovia nech nezrovnávajú autonómnu republiku s menšinou žijúcou na území majoritného štátu! To je taký rozdiel, akoby ste porovnávali Putina s Čaputovou! Takže koho je Krym, pán Klus a podobní idioti, ktorí nám nadávajú do ruských trollov?,“ pýta sa Sim, ktorý dúfa, že Klusovi a jemu podobným jeho prednáška stačila.

Rusko ako náš nepriateľ a nepriateľ sveta? Pozrite sa, komu všetkému pomohol k vytvoreniu vlastného štátu či k osamostatneniu sa

„Ak nie, môžem vám poskytnúť súkromnú, ale za tú si už budem účtovať poplatky,“ smeje sa Sim, podľa ktorého Rusko je Krym, Krym je Rusko! „A je to vonku! Krym bol skutočne anektovaný. Avšak nie Ruskom, ako sa nás snažia presvedčiť. Na Kryme prebehla násilná anexia Ukrajinou a to za podpory OSN. Klamali nás, klamú nás a budú nás klamať…..!!!,“ trvá na svojom Sim v ďalšom statuse. „Ukrajina, ktorá má vládu podobnú našej, čiže vládu neodborných diletantov, sa svojimi vlastnými zákonmi Krymu najskôr sama vzdala, a neskôr ho násilne pričlenila k svojmu územiu! Krym bol zbavený autonómie a občania Krymu nároku na sebaurčenie,“ vysvetľuje ďalej Sim, podľa ktorého, ak už ani toto vysvetlenie nepostačí tým, ktorí veria mediálnej propagande a Klusovi, potom je ich konanie trestným činom, nakoľko obhajujú diskrimináciu národa!

Tento príspevok pripája k svojmu historickému okienku preto, že zo strany proamerickej a proeurópskej minority dochádza k útokom na jeho osobu ako reakcia na jeho príspevok. „Ale aj preto, že som predtým nemal k dispozícii toto video, ktoré nespochybniteľne podporuje moje stanovisko ku Krymu a omnoho viac ho rozširuje!“ končí Ľubomír Sim status, v ktorom za pomoci videa iba dovysvetľuje ako to s tým „ukrajinským“ Krymom v skutočnosti je.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články