19.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Protestujúci autodopravcovia smerujú z Bratislavy k hraničnému priechodu Kúty

Protestujúci autodopravcovia sa o 18.00 h začali presúvať z Rožňavskej ulice v Bratislave k hraničnému priechodu Kúty.

TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová s tým, že kolóna sa zatiaľ presúva bez väčšieho zdržania.
      „Polícia situáciu v súvislosti s autodopravcami celý deň monitoruje a aj s nimi komunikujeme. Situáciu budeme sledovať aj počas večerných hodín na hraničných priechodoch,“ uviedla Bárdyová.

Protestujúci autodopravcovia smerujú z Bratislavy k hraničnému priechodu Kúty

Branislav DOBOŠ za dopravcov: Naša vláda riadi heslom „Po nás potopa a posledný nech zhasne“
      

Polícia deklaruje, že ak dôjde k blokovaniu ciest, ako aj hraničných priechodov, bude na situáciu operatívne reagovať.
      „Aby nedošlo k zbytočnému zdržaniu vodičov, prípadne aj k tvorbe kolón, budeme verejnosť informovať, aby sa vodiči mohli dotknutým úsekom vyhnúť, prípadne využiť obchádzkové trasy,“ poznamenala hovorkyňa.

Kulturista Štefan HAVLÍK: Ľudia sa podrobili strachu a odovzdali svoj život do rúk zapredaných politikov


      Stanislav Skala z Únie autodopravcov Slovenska (UNAS) pre TASR potvrdil, že v utorok večer končia štrajk na Rožňavskej ulici v Bratislave a začnú postupne blokovať niektoré hraničné priechody.  Autodopravcovia začali štrajk v Bratislave v pondelok (14. 2.) čiastočnou blokádou Rožňavskej ulice. Chcú tak poukázať na problémy, ktorým čelí sektor. Ministerstvo dopravy odsúdilo, aby si autodopravcovia blokovaním premávky robili „rukojemníkov“ zo slušných ľudí.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články