21.1 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Prieskum: Najväčší ZÁUJEM o pripoistenie je v stomatológii a fyzioterapii

Najväčší záujem o pripoistenie je v stomatológii a fyzioterapii. Vyplýva to z prieskumu pre Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS), ktorý sa realizoval od 10. do 17. apríla na vzorke 1014 respondentov.

Záujem o pripoistenie v poskytovaní zdravotnej starostlivosti o zuby vyjadrilo 50 percent respondentov. Z nich 37 percent by bolo ochotných zaplatiť za pripoistenie päť eur mesačne, deväť percent zase desať eur, dve percentá 15 eur a ďalšie dve percentá zase viac ako 15 eur.

Ku komerčnému pripoisteniu v oblasti fyzioterapia sa kladne vyjadrilo 40 percent opýtaných. Pre 28 z nich by bola prijateľná suma päť eur mesačne, pre osem percent desať eur, pre dve percentá 15 eur a pre zvyšné dve percentá vyše 15 eur.

Prieskum: Najväčší ZÁUJEM o pripoistenie je v stomatológii a fyzioterapii
Ilustračné foto. Zdroj: facebook.com

ÚDZS v tejto súvislosti skonštatoval, že doplnkové zdravotné poistenie by zvyšovalo príjmy a zisky zdravotných poisťovní a zároveň znižovalo náklady poistencov za konkrétny typ zdravotnej starostlivosti. „Postupom času by sa práve cez zdravotné pripoistenie mohli vytvárať produkty, ktoré by napríklad v ústavnej zdravotnej starostlivosti zvyšovali komfort pripoistených pacientov,“ povedal.

Aj Asociácia na ochranu práv pacientov (AOPP) by privítala doplnkové zdravotné poistenie. „Pacienti podporujú možnosť pripoistenia na tie typy a služby v rámci poskytovania zdravotnej starostlivosti, ktoré nie sú v základnom balíku povinného zdravotného poistenia a na tie choroby, ktoré majú nižšiu ako 100-percentnú úhradu z povinného zdravotného poistenia,“ povedala viceprezidentka asociácie Elena Marušáková. Pred jeho zavedením treba podľa nej presne určiť nárok pacienta z povinného zdravotného poistenia.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x