18.1 C
Nitra
streda, 26 júna, 2024

Charita zbiera školské pomôcky pre deti z chudobných rodín

Slovenská katolícka charita (SKCH) organizuje aj tento rok zbierku školských pomôcok pre deti z chudobných rodín. Potrvá do polovice septembra. Zberné miesta sú dostupné po celom Slovensku. Ľudia môžu prispieť novými alebo použitými školskými pomôckami a elektronikou, prípadne finančne. TASR o tom informovala Monika Molnárová zo SKCH.

„Hoci ceny v obchodoch v dôsledku inflácie stúpajú, príjmy rodín, ktoré sú odkázané na pomoc druhých, sa nemenia. Je pre nás dôležité podporovať ich deti vo vzdelaní, keďže to môže byť príležitosťou, ako sa môžu vymaniť z chudoby,“ zdôraznil generálny sekretár SKCH Miroslav Dzurech.

Priblížil, že štát síce poskytne príspevok rodičom školopovinných detí v hodnote 100 eur, ale až v októbri. Problémom je, že táto suma len čiastočne pokryje náklady spojené so začiatkom školského roka u prvákov. Náklady pre nich sú podľa neho viacnásobne vyššie.

Charita distribuuje zhromaždené školské pomôcky pre deti po celom Slovensku. Okrem toho poskytuje štipendiá, ktoré kryjú cestovné náklady a poplatky spojené so záujmovými krúžkami. Zhromaždené pomôcky smerujú aj do Centier pre deti a rodiny, ktoré sú nástupcami bývalých detských domovov. Svoju pomoc tiež adresuje rodinám so zdravotne znevýhodnenými deťmi či do neúplných rodín.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x