24.1 C
Nitra
štvrtok, 30 mája, 2024

Príďte podporiť dobrú vec! Benefičný koncert speváckeho zboru Lipka pre rodiny postihnuté novoročným požiarom v Nitre

Obrovský novoročný požiar polyfunkčnej budovy v nitrianskej tržnici Polygon pripravil o strechu nad hlavou približne desať rodín, ktorým sa teraz nielen nitrianska župa, ale aj Mesto a dobrovoľní darcovia pokúšajú nejakou formou pomôcť. V nedeľu sa pre nich pripravuje ďalšia, tentoraz benefičná akcia.

Na podporu rodín zasiahnutých požiarom v Polygone sa v nedeľu 8. januára uskutoční benefičný koncert, na ktorých v statuse pozýva Mesto Nitra. Uskutoční sa od 15.00 hod v Katedrále sv. Emeráma v Nitre a vystúpi na ňom Spevácky zbor Lipka.

Na pomoc rodinám postihnutým požiarom sa zmobilizovala župa, mesto aj bežní ľudia

„Repertoár 24-členného speváckeho zboru tvoria piesne hymnické, sakrálne, ľudové v spracovaní hudobných skladateľov a piesne rôznych hudobných období. Dirigentkou zboru je Mária Mišunová, vedúcou zboru Jana Behrová,“ informuje Mesto Nitra v statuse a na záver dodáva, že výťažok z koncertu venuje zbor rodinám, ktoré 1. januára prišli o svoje bývanie kvôli požiaru bytového komplexu Polygon.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články