21.1 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Pri kontrole vína v auguste a septembri zistili nedostatky v nesprávnom označovaní

Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) SR v mesiacoch august a september vykonávala kontrolu vína v zmysle zákona o vinohradníctve a vinárstve.  
      Celkovo sa podľa ŠVPS vykonalo 161 kontrol, z toho 20 kontrol vo výrobe, 61 kontrol v maloobchodných predajniach sudových vín, 37 kontrol v maloobchodných predajniach potravín, 4 kontroly vo veľkoobchodnom sklade a 16 kontrol v zariadeniach spoločného stravovania. Počas mesiacov august a september bolo vykonaných 23 kontrol pri dovoze vína z tretích krajín.
      Vo vínach hodnotených na mieste sa zistili nedostatky len v nesprávnom označovaní. V analytických znakoch nevyhovovali tri vzorky za nesprávny údaj o obsahu alkoholu a zvyškového cukru.

Pri dovoze vína z tretích krajín v spotrebiteľskom balení sa nezistili nedostatky. „Nekvalita v dovozových vínach nebola zistená,“ konštatovala ŠVPS.      
      „Vína so zistenými nedostatkami sú riešené v rámci správneho konania. Za uvedené nedostatky sú začaté správne konania, vína budú stiahnuté z predaja a bude uložený sankčný postih,“ dodala veterinárna a potravinová správa.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články