11.5 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Pri ceste prvej triedy osadí mesto merače rýchlosti

Vodičov, ktorí jazdia po ceste I/65 v Turčianskych Tepliciach, budú na prípadné prekročenie rýchlosti upozorňovať nové merače. Ich osadenie zabezpečí mesto na viacerých úsekoch, zvýšiť tak chce bezpečnosť chodcov na priechodoch. Informoval o tom primátor Igor Hus.
      „Cesta z Martina do Turčianskych Teplíc sa po mnohých rokoch premenila na širokú modernú komunikáciu. Problémom u nás však je, že prechádza priamo cez mesto a takpovediac oddeľuje Turčiansky Michal od Diviak a rozdeľuje aj samotné Diviaky,“ načrtol Hus.
      Na priechodoch cez cestu sú tak podľa neho ohrození chodci, hlavne deti a starší občania. Pomôcť zvýšiť bezpečnosť chodcov na ceste pomôžu štyri merače rýchlosti, ktoré mesto zakúpi z grantu nadácie od jednej poisťovne a vlastných zdrojov. „Dva budú upozorňovať vodičov na rýchlosť práve na ceste I/65 pri vstupe do Diviak z oboch strán, teda od Martina aj Banskej Bystrice. Prekročenie rýchlosti bude vodičom signalizovať aj merač na vstupe do Turčianskeho Michala od Mošoviec a na vstupe do Dolnej Štubne od čerpacej stanice,“ priblížil primátor.
      Nové merače rýchlosti by mali podľa neho fungovať začiatkom jesene.

Zdroj: TASR

Foto: znacky.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články