1.3 C
Nitra
utorok, 25 januára, 2022

Prezidentka vraj vyslovila 10 nebezpečných hoaxov. Pani Čaputová, klamete a šírite nenávisť. Už stačilo. Slovensko vám odkazuje – vypnite sa! Odkazuje Blaha

V čase koronavírusovej pandémie sa šíria rozličné hoaxy, ktoré sú na oboch stranách barikády. Teda nielen u tých, ktorí obhajujú testovanie či očkovanie experimentálnymi vakcínami, ale aj u tých, ktorí sú proti tomu. Vzhľadom k tomu, že tí prví odmietajú s tými druhými akúkoľvek diskusiu, bežný občan sa nemá odkiaľ dozvedieť skutočnú pravdu. Na škodu veci.

Do boja s hoaxami sa postavila aj polícia, ktorá sama (!) určuje čo hoax je a čo nie je. Kto však pozorne číta články zverejnené ľuďmi na oboch stranách tomu je jasné, že hoaxy šíria aj tí „správni“. Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha sa po diskusnej relácii V politike na TA3 pozrel v statuse na vyjadrenia hlavy štátu Zuzany Čaputovej, v ktorých našiel 10 vraj veľmi nebezpečných hoaxov, na ktoré chce upozorniť nielen Slovákov, ale aj políciu.

Rektor Metropolitní univerzity Praha Michal KLÍMA: Média a nové náboženství covidismu

Poslanca Národnej rady podľa zákona nie je možné zadržať či predviesť na výsluch

„Vážená Polícia Slovenskej republiky, dovoľte, aby som nahlásil 10 veľmi nebezpečných hoaxov, ktoré dnes na TA3 šírila prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová. Polícia by mala bezodkladne konať a zastaviť šírenie nenávisti, ktoré produkuje táto osoba,“ píše v úvode statusu Blaha a vzápätí sa púšťa do zverejnenia ním odhalených hoaxov.

HOAX Č. 1

Zuzana Čaputová vo vzťahu k policajnému zákroku voči Robertovi Ficovi vyhlásila, že treba – rovnako ako vždy – nechať hodnotenie na prokuratúre. Konštatovala, že si počká na právne závery. V prípade Čurillovcov však nepočkala na závery prokuratúry a verejne sa postavila na stranu obvinených vyšetrovateľov. Ak teda tvrdí, že ona sa k otvoreným prípadom z právneho hľadiska nikdy nevyjadruje, bohapusto klame.

HOAX Č. 2

Vo vzťahu k zásahu na Roberta Fica odmietla moje tvrdenia, že išlo o prejav policajného teroru a fašizmu s odôvodením, že ak polícia postupovala podľa zákona, takéto hodnotenia sú prehnané. Ide o hoax, pretože Čaputová dobre vie, že polícia nepostupovala podľa zákona. Poslanca Národnej rady podľa zákona nie je možné zadržať či predviesť na výsluch a takéto zásahy voči opozícii sú bežné vo fašistických a nie demokratických režimoch. Prečo pani Čaputová šíri hoaxy?

Blaha: Nie, vakcína nie je sloboda. To ma fakt idete za toto upaľovať? (VIDEO)

Významní odborníci v oblasti epidemiológie a virológie varujú pred experimentálnym očkovaním

HOAX Č. 3

Čaputová vyhlásila, že ju nezaujímajú názory 5 a pol milióna Slovákov. Takýto výrok – ak zaznie z úst hlavy štátu – popiera demokratický charakter našej republiky, ako aj celé naše ústavné zriadenie. Ak prezidentka vyhlasuje, že nie je potrebné brať do úvahy názory Slovákov, znamená to, že popiera demokraciu a ústavu a mala by byť súdená za vlastizradu.

HOAX Č. 4

Podľa Čaputovej odborníci ako riešenie navrhujú očkovanie a vláda by ich mala počúvať. Nie je to pravda. Významní odborníci v oblasti epidemiológie a virológie varujú pred experimentálnym očkovaním, ktoré v prípade vírusov nefunguje a povinné očkovanie môže mať katastrofálne následky. Za všetkých spomeňme onkológa Lakotu, nobelistu Montagniera, profesora Turánka či profesora Hrušovského. Názory týchto odborníkov sú ignorované a sama prezidentka ich škandalózne označuje za dezinfoscénu. Tým popiera svoju vlastnú tézu, že odborníkov v oblasti epidemiológie treba nasledovať a šíri nebezpečný hoax, že treba počúvať iba odborníkov, ktorí vyhovujú záujmom Pfizeru.

Prof. Jaroslav TURÁNEK: Nemám rád vědecké komsomolce, kteří nemají vědecké protiargumenty, ale ideologicky jsou kovaní

HOAX Č. 5

Podľa Čaputovej vyše 50% ľudí na Slovensku odmieta vakcináciu, pretože sme tu nechali rozbujnieť dezinfoscénu. Aj to je lož. Slováci nie sú bezmyšlienkovité ovce, ktoré automaticky skáču tak, ako iní pískajú. A ak Robert Fico nie je zástanca očkovania, tak automaticky ani oni nie. Neurážajte Slovákov, pani prezidentka. Majú vlastný rozum. K vedeckej diskusii patria vždy pre a proti. Prezidentka akýkoľvek kritický názor na očkovanie nazýva dezinformáciou, čo u ľudí vyvoláva vážne podozrenie z manipulácie verejnej diskusie. Práve to je dôvod, pre ktorý majú mnohí ľudia obavy z očkovania. V skutočnosti je vinná prezidentka, vláda a všetci tí, čo označujú ľudí s iným názorom za dezolátov.

HOAX Č. 6

Prezidentka vyhlásila, že by chcela, aby ľudia mali možnosť predčasne zmeniť vládu prostredníctvom referenda. Klame. Vo svojom podaní na Ústavný súd veľmi ostro namietala voči referendu, pod ktoré v rekordnom čase pozbieralo svoje podpisy 600 tisíc Slovákov. Ak Čaputová tvrdí, že nezmarila referendum, šíri obludný hoax. Ak by sa neobrátila na Ústavný súd, referendum by prebehlo a dnes by už bola na Slovensku nová vláda.

Očkovanie nechráni pred šírením! Nefunguje to! Odkazuje Blaha koalícii a jej „odborníkom“

Prezidentkine hoaxy sú obzvlášť nebezpečné, pretože ničia dôveru ľudí v právny štát

HOAX Č. 7

Prezidentka tvrdí, že povinnému očkovaniu sa nevyhneme a ako príklad uviedla Českú republiku. Ide o hoax. Nová česká vláda jasne uviedla, že odmieta povinné očkovanie, čo Čaputová musí vedieť. Otvorene klame, aby podporila povinné očkovanie, ktoré nemožno klasifikovať inak ako fašistické a násilné opatrenie. Ak sa prezidentka nevie postaviť za slobodu, prestáva byť prezidentkou a stáva sa tyrankou.

HOAX Č. 8

Prezidentka označila Slovensko za choré, pretože ľudia majú iné názory na očkovanie. Nie, to nie je pravda. Náš národ nie je chorý, naopak, pre každý národ je vitálne, pokiaľ ľudia dokážu rozmýšľať sami a slepo a bezmyšlienkovito nenasledujú inštitúcie či korporácie. Názor, že národ musí poslušne nasledovať vodcov, lebo inak je chorý, razil líder fašizmu Benito Mussolini. V demokratickej spoločnosti ho možno označiť nielen za hoax, ale aj za odpornú urážku vlastného národa.

HOAX Č. 9

Za to, v akej pandemickej situácii sa nachádza Slovensko, môže podľa Čaputovej dezinfoscéna a tí, čo odmietajú očkovanie. Je to lož. V skutočnosti za situáciu v nemocniciach môže vláda, ktorá nedokázala stabilizovať zdravotníctvo a dnes dokonca používa voči zdravotníkom represiu. Na Slovensku je nedostatok lôžok a vláda ide v tejto chvíli rušiť nemocnice v regiónoch. Prezidentka vyhlásila, že hodnotovo je za tzv. reformu zdravotníctva, ergo za rušenie nemocníc. Tým pádom potvrdila, že je sama spoluzodpovedná za situáciu v nemocniciach a ak obviňuje iných, je to hoax.

Blaha odkazuje prezidentke: Zapíšte si za uši, pani Čaputová: Mňa nezastavíte!

HOAX Č. 10

Prezidentka vyhlásila, že Maroš Žilinka ako generálny prokurátor zle komunikuje a vraj si to myslí väčšina Slovákov. Je to lož. Žilinka má podporu väčšiny Slovákov a jeho komunikácia je jasná, presná a právne podložená. Na rozdiel od komunikácie Zuzany Čaputovej. To, že sa Čaputová v spore Žilinku a Lipšica svojou kritikou generálneho prokurátora otvorene postavila na stranu Lipšica iba dokazuje, že je zapletená do lipšicovskej mafie. Jej ex-poradca Kubina by o tom vedel rozprávať.

„Takéto hoaxy sú obzvlášť nebezpečné, pretože ničia dôveru ľudí v právny štát. Vážená Polícia Slovenskej republiky, ak by platila Kolíkovej novela trestného zákona, tak keby takéto hoaxy vyslovil ktokoľvek iný ako prezidentka, mohli by dotyčného poslať na 10 rokov do basy. Pre túto chvíľu poprosíme o to, aby ste na hoaxy a dezinformácie z úst pani prezidentky upozornili verejnosť, ako to robíte v iných prípadoch,“ konštatuje v statuse podpredseda Smeru-SD.

Blaha tiež žiada políciu o to, aby láskavo upozornila predmetnú osobu, že vyvoláva v slovenskej spoločnosti nekontrolovateľnú nenávisť, čoho dôsledkom bol napríklad aj útok fanatického vaxera na šoféra a auto Roberta Fica pred niekoľkými dňami. „Možno by ste mali pani Čaputovej odkázať to, čo si želá veľká časť slovenského národa: aby na seba aplikovala to, čo sama odporúčala vo vzťahu k sociálnym sieťam a internetu. Pani prezidentka, vypnite sa. Už sa to fakt nedá počúvať – ste ako žiačka pred tabuľou, ktorá sa nenaučila učivo, a tak omáčkuje. Klamete a šírite nenávisť. Už stačilo. Slovensko vám odkazuje – vypnite sa,“ píše na samý záver Ľuboš Blaha.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články