10.4 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Úrad vlády zverejnil semafor najväčších investičných projektov plánu obnovy

Národná implementačná a koordinačná autorita na Úrade vlády SR zverejnila priebežný stav najväčších investičných projektov plánu obnovy. Špecificky je zameraný na projekty nad 50 miliónov eur. Semafor má za cieľ slúžiť ako systém včasného varovania. Investičné projekty sú rozdelené do jednotlivých čiastkových krokov.

Úrad vlády zverejnil semafor najväčších investičných projektov plánu obnovy

Podľa povereného predsedu vlády Eduarda Hegera je potrebné dbať na dodržiavanie aj čiastkových termínov. Platí to podľa neho najmä pri veľkých investičných projektoch, akými sú nové nemocnice či dopravné projekty. Je zrejmé, že kľúčové investície môžu byť ohrozené, ak sa nezmení spôsob, akým sú manažované. „Treba pridať najmä v prípravách nemocnice Rázsochy a pri záchrannej zdravotnej službe. S ministrom zdravotníctva intenzívne komunikujem a informujem sa o tom, ako napreduje realizácia,“ uviedol Heger.

Ako ďalej uviedla šéfka plánu obnovy Lívia Vašáková, realizácia plánu obnovy naplno pokračuje. Mnohé projekty by sa mali ukončiť až v roku 2026. „V záujme ich transparentnosti sme sa preto rozhodli zverejniť priebeh tých najväčších investícií, aby si každý mohol pozrieť, v akom štádiu sa nachádzajú,“ povedala Vašáková.

Medzi najväčšie investičné projekty plánu obnovy patria podľa úradu vlády výstavba Národnej univerzitnej nemocnice Rázsochy, výstavba Univerzitnej nemocnice sv. Michala v Martine, výstavba a obnova staníc záchrannej zdravotnej služby a obnova vozového parku záchrannej zdravotnej služby, elektrifikácia a súvisiace rekonštrukcie trate Bánovce nad Ondavou – Humenné a projekt modernizácie trate Poprad – Spišská Nová Ves úsek Poprad – Vydrník.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x