23.7 C
Nitra
pondelok, 15 apríla, 2024

Prepojenie vedy s praxou ponúka letná škola Viva La Science na SPU

Každodenný život vo vede a výskume, ale aj prepojenie vedy s praxou približuje vysokoškolským študentom biológie a biotechnológií intenzívna mesačná letná škola Viva La Science v Nitre s medzinárodnou účasťou. Šiesty rok ju počas augusta organizuje Fakulta biotechnológie a potravinárstva (FBP) Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre v spolupráci s Výskumným centrom AgroBioTech. V tomto roku sa prihlásilo 16 študentov zo slovenských vysokých škôl, z krajín V4 a Ukrajiny, informovala o tom koordinátorka projektu Eva Tvrdá z Ústavu biotechnológie FBP.

Študentov čakajú prednášky 25 odborníkov z FBP, Výskumného centra AgroBioTech, Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov SPU, ako aj expertov z Poľska, Českej republiky a Maďarska. Nebudú chýbať ani workshopy a laboratórna činnosť orientovaná na analytické metódy v biológii, prácu s bunkovými kultúrami, potravinárske technológie, senzoriku, mikrobiologické testy, genetické a imunologické analýzy a iné aspekty biológie, skonštatovala hovorkyňa SPU Renáta Chosraviová.

Prepojenie vedy s praxou ponúka letná škola Viva La Science na SPU

Tohtoročná letná škola je tematicky zameraná na rastliny. „Účastníkom ponúkame špecifické témy, ako sú vírusové ochorenia rastlín, environmentálna kontaminácia, potenciál bioaktívnych látok z rastlín pri prevencii onkologických ochorení prsníka či obľúbenú tému rastlinné silice a ich antimikrobiálny účinok,“ povedala Tvrdá.

Program spestria dve exkurzie. V Arboréte Mlyňany budú mať študenti botanicko-fyziologické odborné okienko a v rodinnom vinárstve vo Vrbovom sa zapoja do prác vo vinohrade a v laboratóriu na kontrolu kvality. Exkurzie budú ukážkou reálneho fungovania vedy v praxi, zdôraznila koordinátorka projektu. Na záver letnej školy budú študenti prezentovať experimentálne výsledky svojich projektov pred odbornou komisiou.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x