9.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Hlohovec: Dopravu za mostom obmedzí asfaltovanie povrchu vozovky

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) začal s rekonštrukciou povrchu vozovky za zmodernizovaným mostom v Hlohovci. Asfaltovanie zhruba 250 metrov dlhého úseku od mosta po kruhový objazd v centre mesta by malo trvať do pondelka 14. augusta, informoval o tom TTSK. Režim premávky by sa mal vrátiť do pôvodného stavu v pondelok približne o siedmej hodine ráno, keď odstránia dočasné semafory.

Práce na obnove povrchu cesty sa začali v sobotu ráno opravou pravého jazdného pruhu v smere z Trnavy do centra Hlohovca. Doprava je riadená policajtmi, po 16.00 h až do nedeľného rána dočasnými semaformi.

V nedeľu 13. augusta budú od siedmej hodiny pokračovať práce v ľavom jazdnom pruhu. Doprava bude najskôr riadená policajtmi a od 16.00 h do pondelkového rána dočasnými semaformi, upozornila krajská samospráva.

Komplexná modernizácia mosta ponad rieku Váh na ceste II/513 v Hlohovci bola symbolicky ukončená vo štvrtok 3. augusta. Most dlhý 343 metrov bol uzatvorený 541 dní, náklady na rekonštrukciu dosiahli 5,6 milióna eur. Na projekt získal TTSK nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Zdroje z eurofondov a štátneho rozpočtu by mali tvoriť príspevok vo výške 5,3 milióna eur.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x