14.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Premiér: Po odznení vlny omikronu budeme pravdepodobne UVOĽŇOVAŤ opatrenia

Pod odznení vlny omikronu pôjde pravdepodobne Slovensko trendom ako iné krajiny a budú sa uvoľňovať opatrenia. Pred stredajším rokovaním vlády to uviedol predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) s tým, že sa o tom ešte plánuje poradiť s konzíliom odborníkov.

Premiér poznamenal, že momentálne sa nachádzame v prudkom raste, ale táto vlna bude prudká a rýchla. „Situácia v nemocniciach je dobrá, zatiaľ nie sme ani na tretine lôžok z kapacity,“ povedal. Ako doplnil, sú pripravené reprofilizované lôžka a aj v stredu budú rokovať o ďalšom zvýšení ich počtu.
      „Vyzerá to tak, že prípady, ktoré prichádzajú do nemocníc, budú mať ľahší priebeh, takže by nemal byť taký nápor na pľúcne ventilácie,“ dodal Heger. Poznamenal, že vakcíny sú zatiaľ proti ochoreniu COVID-19 najúčinnejšie a sú k dispozícii.

Premiér: Po odznení vlny omikronu budeme pravdepodobne UVOĽŇOVAŤ opatrenia
Foto: Archív NN

Minister zdravotníctva Vladimír Lengarský (nominant OĽANO) uviedol, že vysoké čísla prípadov sa dali očakávať. Naďalej odporúča testovanie vo firmách.
      Uvoľnenie opatrení bude podľa ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) realitou. „Našťastie sa potvrdzuje, že omikron je menej rizikový,“ poznamenal. Predpokladá, že uvoľňovanie všetkých opatrení vrátane rúšok nastane na Slovensku „plus-mínus“ o mesiac.

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) je za uvoľňovanie opatrení. Na jednej strane je omikron podľa neho nebezpečný variant, na ktorý ľudia umierajú. „Na druhej strane ľudia vedia čítať, rozmýšľať, sú zodpovední, vedia si zistiť rôzne informácie. Nech sa chráni každý sám,“ povedal. Navrhuje, aby štát zverejnil možnosti, ako sa chrániť, od rúšok cez testy po vakcíny. Uvoľňovanie podľa Sulíka nepôjde zo dňa na deň.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články