16.1 C
Nitra
streda, 29 mája, 2024

Premiér Heger: Spojeneckí vojaci na území SR posilnia našu ochranu a bezpečnosť

Na vláde včera schválili prítomnosť spojeneckých vojakov na území Slovenskej republiky.

„Považujem to za mimoriadne dôležité rozhodnutie pre posilnenie našej ochrany i východnej hranice Európskej únie. O návrhu budú ešte hlasovať poslanci v parlamente. Návrh počíta s prítomnosťou do 2100 príslušníkov ozbrojených síl členských krajín NATO,“ uviedol na fb premiér SR Eduard Heger.

„Ich počet súvisí aj s technikou, ktorú budú pri zabezpečovaní obrany Slovenska obsluhovať. Napríklad na systém protivzdušnej obrany Patriot, či možné nasadenie radarovej techniky Sentinel nemá slovenská armáda momentálne dostatočné spôsobilosti. Chcem vám povedať, že v čase, keď ruský prezident Vladimír Putin vsadil blízko našich hraníc na vojnu, je pre nás členstvo v Severoatlantickej aliancii jedinou reálnou ochranou našej suverenity a bezpečnosti.

Každému súdnemu človeku musel vojnový konflikt na Ukrajine otvoriť oči. Ochranu našich občanov zabezpečíme len so silnými partnermi, ktorí nám prídu v čase núdze na pomoc. Presne v duchu hesla: Jeden za všetkých, všetci za jedného. Už počujem, ako extrémisti všetkých možných odnoží začnú plniť pokyny Kremľa a vypočujeme si v tejto súvislosti kanonádu dezinformácií a nezmyslov.

Ale verejný záujem, ktorým je skutočná bezpečnosť občanov Slovenskej republiky, neprekričia. Pravda a spravodlivosť je na našej strane.“

Zdroj: Eduard Heger, fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články