12 C
Nitra
streda, 21 februára, 2024

Premiér HEGER: COVID pass začína byť REALITA, nastúpia TVRDÉ sankcie

Premiér Heger sa na sociálnej sieti vyjadril k súčasnej pandemickej situácii, ktorá, podľa neho, vyžaduje odmenu za zodpovednosť.

„Počet nakazených prudko stúpa, Slovensko sa farbí načierno. Rozhodli sme sa preto konať – motivačne, ale aj prísne zároveň. Na koaličnej rade sme sa zhodli, že očkovaní a tí, čo prekonali covid, budú v čiernych okresoch môcť navštevovať reštaurácie či ubytovacie zariadenia. Všetko však za pravidelných kontrol dodržiavania opatrení. Verím, že prevádzky budú rozumné a nebudú riskovať tvrdé sankcie pri obchádzaní povinností. To znamená, že nevpustia do interiérov nezaočkované osoby,“ uviedol.

Zároveň informoval, že najbližšie sa na vláde bude hlasovať o ďalších návrhoch, ktoré sa budú týkať preukazovania sa COVIDpasom a svojou totožnosťou, porušením opatrení ÚVZ a práva vyhodiť takúto osobu z priestoru, udelenia pokút či vyžadovanie COVIDpasov od zamestnancov.

Premiér HEGER: COVID pass začína byť REALITA, nastúpia TVRDÉ sankcie

Napísal:

Ďalej budeme najbližšie na vláde hlasovať o týchto bodoch:

Ak sa osoba odmietne preukázať Covidpassom a svojou totožnosťou, tak prevádzkovateľ/organizátor bude mať POVINNOSŤ jej odmietnuť vstup do prevádzky alebo na hromadné podujatie.

Ak osoba poruší opatrenia vydané ÚVZ, tak prevádzkovateľ/organizátor bude mať právo vykázať ju z priestoru alebo podujatia.

ÚVZ a polícia budú mať nové oprávnenia, a to na mieste udeliť blokovú pokutu alebo uzatvoriť podnik.

Ak osoba urazí zdravotníkov alebo sfalšuje Covidpass, tak sa zvýši bloková pokuta na 1000 eur.

Zamestnávatelia budú môcť vyžadovať od zamestnancov Covidpass.

Nezaočkovaní zamestnanci prevádzok v čiernych okresoch, ktorí ochorenie neprekonali, budú môcť byť aj testovaní, avšak test im zabezpečí zamestnávateľ, a to minimálne dvakrát do týždňa na vlastné náklady.

Pandemickú PN dáme na úroveň štandardnej PN.

Povinné očkovanie pre vybrané skupiny zatiaľ nebudeme zavádzať. Viac informácií o tom, ako budú prebiehať kontroly a aké budú výšky sankcií, budeme komunikovať po vláde.

Premiér HEGER: COVID pass začína byť REALITA, nastúpia TVRDÉ sankcie

Zdroj: FB Eduard Heger – predseda vlády SR, foto fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články