19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Prednášky v SNM-Múzeu Bojnice poodhalia tajomstvá zámku

Program k Noci múzeí a galérií opäť pripravilo i Slovenské národné múzeum (SNM) – Múzeum Bojnice. Návštevníci budú môcť 13. mája prostredníctvom prednášok spoznávať tajomstvá Bojnického zámku. TASR o tom informovala PR manažérka múzea Petra Gordíková.

Prednáška Kataríny Malečkovej predstaví posledného šľachtického majiteľa Bojnického zámku ako staviteľa a zberateľa.
„Gróf Ján Pálffy bol jeden z najvýznamnejších súkromných zberateľov umeleckých predmetov. Na uloženie zbierok využíval rezidencie vo Viedni, Budapešti, Paríži, Bratislave, Kráľovej pri Senci aj v Bojniciach,“ pripomenula Gordíková. Viaceré objekty podľa nej nechal gróf na tento účel stavebne i upraviť, pričom najväčšia neogotická prestavba bola práve v Bojniciach.

„Prednáška Malečkovej sa uskutoční o 19.00 h v priestore Stĺpovej siene Bojnického zámku. Nadviaže na prednášky Erika Kližana, ktoré sa uskutočnia o 15.00 h a 17.00 h v kaplnke Bojnického zámku. Tieto prostredníctvom rozprávania priblížia návštevníkom zaujímavý príbeh Bojnického oltára,“ doplnila Gordíková.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x