19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Komorný sláčikový orchester Junior uspel na festivale v Belgicku

Komorný sláčikový orchester Junior z bratislavskej Základnej umeleckej školy (ZUŠ) Jozefa Kresánka uspel na 71. ročníku Európskeho hudobného festivalu pre mladých v belgickom Neerpelte. Orchester pod vedením Vlasty Veľasovej získal prvú cenu s vyznamenaním „Cum laude“. Pre TASR to priblížila riaditeľka školy Miriam Trgová.

„Ocenenie, ktoré odborná porota udeľuje za výkon ohodnotený za 90 – 97 percent,“ podotkla Trgová. Festival je podľa jej slov organizovaný každoročne a striedajú sa vokálne a inštrumentálne zoskupenia.

V tomto roku sa podľa riaditeľky predstavilo 60 orchestrov z 12 krajín a súťažilo sa v šiestich kategóriách. „Odborná porota vysoko ocenila dramaturgiu a náročnosť repertoáru, kultúru tónu a vysokú interpretačnú úroveň telesa,“ doplnila.

Hra v orchestri je podľa jej slov výbornou skúsenosťou pre mladých ľudí. Podotkla, že okrem interpretačných zručností a skúseností získavajú aj zručnosti prezentačné a sociálne pri budovaní vzťahov a nadobúdajú pocit kolektívnej zodpovednosti.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x