5.4 C
Nitra
štvrtok, 22 februára, 2024

Pred ubytovňami BARMO osadili verejne dostupné defibrilátory

Bytová agentúra rezortu ministerstva obrany (BARMO) osadila pred vstupom do svojich ubytovacích zariadení v Bratislave, Martine, Trenčíne a tiež v Žiline verejne dostupné defibrilátory. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kakaščíková.

„Inštaláciou defibrilátorov na jednotlivých ubytovniach pokračujeme vo zvyšovaní štandardov a bezpečnosti na ubytovniach v našej správe. Pri umiestňovaní a montáži sme dbali na to, aby okrem našich hostí a personálu boli plne k dispozícii aj širokej verejnosti,“ povedal riaditeľ BARMO Branislav Ilkovič s tým, že prístroje sú prispôsobené na jednoduché použitie laickou verejnosťou aj bez špeciálnej zdravotníckej prípravy.

Vrábľania sa dočkali. Nový prístroj bude zachraňovať ľudské životy

Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) však verí, že tieto defibrilátory nebudú musieť byť použité. „Ale som nesmierne rád, že ak taká situácia príde, sú tu pre pomoc a záchranu životov,“ zdôraznil.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x