10.9 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Pre administratívne chyby došlo k VÝMAZU viacerých ambulancií všeobecných lekárov aj špecialistov z OR

Niekoľko poskytovateľov zdravotnej starostlivosti sa už v súvislosti s výmazom z Obchodného registra (OR) SR obrátilo na Union zdravotnú poisťovňu (ZP). Ako pre TASR uviedla súkromná zdravotná poisťovňa, svojim poistencom garantuje kontinuitu poskytovania a uhrádzania zdravotnej starostlivosti.

Pre administratívne chyby došlo k VÝMAZU viacerých ambulancií všeobecných lekárov aj špecialistov z OR


      „Keďže nie je vylúčené, že niektoré obchodné spoločnosti boli vymazané z OR SR v dôsledku administratívnej chyby, počkáme, kým sa táto situácia vyjasní. Až potom Union ZP rozhodne o ďalších krokoch,“ informovala.
      Manažérka oddelenia komunikácie Všeobecnej zdravotnej poisťovne Eva Peterová pre TASR v reakcii na vzniknutú situáciu uviedla, že zapísané údaje v Obchodnom registri sú účinné voči tretím osobám odo dňa ich zverejnenia. „Zánikom právnickej osoby (napríklad na základe výmazu v OR SR ako v tomto prípade) zaniká poskytovateľ zdravotnej starostlivosti, povolenie na poskytovanie zdravotnej starostlivosti aj zmluva o poskytovaní a úhrade zdravotnej starostlivosti,“ povedala.
      O probléme boli informovaní aj v súkromnej zdravotnej poisťovni Dôvera. „Zisťujeme ďalšie podrobnosti. Veríme, že situáciu sa podarí vyriešiť a nebude obmedzené poskytovanie zdravotnej starostlivosti,“ dodal jej PR špecialista Matej Štepianský.
      Pre administratívne chyby došlo zrejme k výmazu viacerých ambulancií všeobecných lekárov aj špecialistov z obchodného registra. Upozornila na to Slovenská lekárska komora (SLK) s tým, že poskytovatelia sa často ani nedozvedia, že k výmazu došlo. Lekárov vyzýva, aby si prekontrolovali platnosť svojich povolení na podnikanie.
      Ministerstvo spravodlivosti v stredu (1. 12.) informovalo, že zástupcovia spoločností, ktorí sa domnievajú, že ich firmy boli minulý mesiac nedôvodne vymazané z obchodného registra, ho môžu kontaktovať na mailovej adrese vymazy.orsr@justice.sk do 3. decembra.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články