12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Cez darcovský portál rozdelili za desať rokov fungovania takmer 16 miliónov eur

Cez darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk rozdelili za desať rokov fungovania ľuďom v núdzi či rôznym mimovládnym organizáciám takmer 16 miliónov eur. „Je to predovšetkým viac ako 210.000 darcov, ktorí sa rozhodli niekomu pomôcť,“ uviedol riaditeľ neziskovej organizácie prevádzkujúcej portál Roland Kyška.

Podotkol, že na pomoc konkrétnej osobe, rodine či organizácii smeruje 100 percent príspevku. „Darca sa môže sám rozhodnúť, komu smeruje jeho dar, a v prípade, ak nebude využitý v zmysle výzvy, má právo si ho žiadať späť,“ podotkol.
      V súčasnosti je na stránke registrovaných 70.000 pravidelných darcov. „Pandémia nového koronavírusu negatívne ovplyvnila vôľu Slovákov prispievať, počas najtvrdších lockdownov sme zaznamenali pokles darov od bežných ľudí takmer o tretinu oproti predošlým rokom,“ povedala projektová manažérka portálu Romana Strapáková.

Doteraz najväčšia suma spomedzi fyzických osôb (205.685 eur) putovala ťažko chorému Alexovi. Aktuálne je na portáli zaregistrovaných takmer 1200 výziev o podporu.

Zdroj: TASR

Foto: darujeme.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články