16.5 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Právnik Géci: To, že Švajčiari odmietajú zbrojiť Ukrajinu, je silný odkaz aj pre ostatných. To je vojenská NEUTRALITA

Dajte nám nové zbrane, dajte nám lietadlá, dajte nám tanky, dajte nám… Ukrajinský prezident prakticky denne pýta od štátov NATO a EÚ stále nové a nové zbrane, ktorými by sa bránil ruskej agresii. A NATO a EÚ mu s radosťou vyhovejú. Kto z nich ale hovorí o mierových rokovaniach?  Nikto! Ale prečo?

Slovenský minister obrany Jaroslav Naď chce poslať na Ukrajinu naše „uzemnené“ a údajne už „nepoužiteľné“ MiG-y. Vraj tak už urobili aj iné štáty, ktoré ich majú, len akosi „zabudol“ prezradiť, že ktoré. Až teraz sa k nemu pridalo aj Poľsko. My sme už na Ukrajinu poslali viaceré vojenské zbrane a zbraňové systémy, vraj na vybojovanie mieru. Ako nezatiahnuť vlastný štát do vojenského sporu Rusko-Ukrajina ukázalo Švajčiarsko, ktoré odmietlo poslať zbrane na Ukrajinu. Jeho krok sa páči právnikovi z hnutia Republika Marekovi Gécimu, ktorý to v statuse dal aj jasne najavo. A diskutujúci Slováci s jeho slovami absolútne súhlasia.

Právnik Géci: To, že Švajčiari odmietajú zbrojiť Ukrajinu, je silný odkaz aj pre ostatných. To je vojenská NEUTRALITA
Zdroj: FB / Marek Géci

Odmietajú zbrojiť Ukrajinu

„Švajčiarsko odmietlo poslať zbrane Ukrajine. Nedovolia svoje zbrojárske produkty posielať na Ukrajinu ani cez iné štáty, ktoré ich nakúpia. To je vojenská NEUTRALITA a nezapájanie sa do vojny!!!“ napísal v krátkom statuse právnik Marek Géci z hnutia Republika, ktorá ešte v diskusii dodal: „Vždy som považoval Švajčiarsko za suverénnu demokraciu. Nie vždy všetko aj tam zafunguje, ale dokážu nájsť aspoň racionálne riešenie pre ľudí. To, že odmietajú zbrojiť Ukrajinu je silný odkaz aj pre ostatných! Prečo to tak robia, prečo nezbroja aj oni Ukrajinu? Jednoducho odmietajú vojnu a sú neutrálni vojensky! Ak sa to zmení aj tam, dobre vedia, že stratia túto svoju výsadu a skĺznu tam, kde sme dnes my, Poliaci, Česi napríklad..!“

Poslať naše „nepoužiteľné“ stíhačky na Ukrajinu odmieta aj expolitik Karol Farkašovský

S jeho slovami súhlasia aj diskutujúci Slováci, ktorí všetci odmietajú dodávanie zbraní na Ukrajinu. Bežní ľudia sú, na rozdiel od „svojich“ politikov proti dodávkam zbraní na Ukrajinu a sú za to, aby už konečne začali Rusko aj Ukrajina hovoriť o mieri. Žiaľ, to sa ale nedá, pretože si to západoeurópske krajiny spolu s USA neželajú. Poraziť Rusko, aj za cenu obrovských strát na životoch ukrajinského ľudu a obrovských škôd napáchaných pri bombardovaní ich miest a dedín predsa stojí za „porážku“ Ruska. A tiež za to, že po vojne sa bude prakticky nanovo budovať väčšia časť Ukrajiny, na čom sa predsa dajú zarobiť, aj vytunelovať a uliať si, parádne peniaze. Tak o čo tu vlastne ide? Napokon, prečítajte si rôznorodé komentáre.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x