18.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Pozor, veľmi vážne slová Jána Baráneka o vojne proti Rusku a Číne, ale aj o „filantropovi“ Sorosovi (VIDEO)

Na svete je množstvo veľmi bohatých ľudí, ktorí hýbu nitkami v politike, ekonomike či v iných odvetviach. Niektorých z nich novinári nazývajú filantropi, lebo okrem zarábania peňazí ich darujú na rozličné dobročinné účely. Je to ale skutočne tak?  

Označenie filantrop dostal napríklad Bill Gates, okolo ktorého je ale v súčasnosti dosť rušno, ba v Indii mu údajne dokonca hrozí trest smrti – za vraždu. Nie ako takú, ale za „vraždenie“ ľudí experimentálnymi vakcínami proti COVIVID-19, do ktorých vývoja investoval veľké milióny. Tie sa mu, prirodzene, niekoľkonásobne vrátili naspäť, takže na tom vlastne zarobil. Ďalším je rovnako miliardár George Soros, ktorý mal byť pri všetko zlom, čo sa vo vedení štátov na rozličných kontinentoch udialo. U nás mu nevie prísť na meno najmä Robert Fico a jeho partia zo Smeru-SD. Zaujímavý status ponúka politický analytik Ján Baránek, ktorý prikladá aj veľmi zaujímavé video o tzv. filantropovi Sorosovi.

Ak existuje nejaký plán „Veľkého resetu“, tak tento sa im nepodarí realizovať

„Zámerne som tam napísal, to „tzv.“, lebo iba historicky negramotný nedouk môže túto obludu nazvať filantropom. Uvidíte totiž starého muža, zločinca, ktorý v 90. rokoch minulého storočia zruinoval, pri špekuláciách s librou, tisíce a tisíce britských rodín a zarobil na tom za mesiac miliardu dolárov, a ktorého zrejme niekto namotivoval, resp. prehovoril, aby prečítal to, čo budete počuť. Video si však treba pozrieť celé,“ uvádza hneď v úvode statusu Baránek, ktorý vraj vo svojich videách na Youtube nie raz hovoril o tom, že ak existuje nejaký plán „Veľkého resetu“, tento plán sa im nepodarí realizovať. „Postavili sa proti nim totiž ich vlastné zbrane. Lebo – tiež v mojich videách nájdete tvrdenie, že po 1.: Zložité dynamické systémy sú nie len neprognózovateľné, ale aj neovládateľné. Toto nás naučil už americký matematik a meteorológ, E. Lorenz. Naučil, ale my sme sa nepoučili,“ konštatuje skúsený politický analytik.

Odvaha zdražela, statočných ubúda: Ján Baránek (video)

„V tomto prípade chvála Bohu. Totiž – niekto, neviem presne kto, tu vytvoril Molocha. Vo forme globalizácie, ale – ideologicky, vo forme unifikácie a zglajchšaltovania spoločnosti. Neviem, kde urobili chybu – asi si mysleli, že svet je iba západná civilizácia. A – zabudli na Čínu. V jedom videu, ešte minulý rok, som hovoril, že Čína má svoj „Veľký reset“, ktorý je nekompatibilný s tým západným. A je to tu. Slová Sorosa o čínskom prezidentovi to jasne potvrdzujú. Skrátka – vytvorili príliš zložitý systém a mysleli si, že ho budú schopní ovládnuť. Keby si naštudovali Lorenza, zistili by, že nie. Pokiaľ vytvárate systémy, ktoré nie sú v súlade so všeobecne platnými zákonmi prírody, vytvoríte skôr či neskôr systém, ktorý skolabuje,“ vysvetľuje dosť zložito Baránek.

Ján Baránek: Masívne strácame slobodu a nikomu to nevadí (video)

Straší nás tu pomaly aj Pat a Mat, že nám hrozí vojna s Ruskom, no tá hrozí inde

Podľa neho ale iba v tom lepšom prípade. „V tom horšom vás zomelie. A to sa práve deje. Systém, ktorí vytvorili a ktorý zmätočne a nepresne nazvali „liberálna demokracia“, sa totiž zrútil. Od demokracie má už dnes ďaleko. Ukázala nám to tzv. „pandémia“ Covidu. On sa však nielen zrúti, on sa otáča proti svojim tvorcom. Máte chuť zvolať – hurá. Tak sa netešte. Mimochodom, toto je aj šanca pre nás. Len to bude stáť obete. Resp. už to stojí obete. O tom budem čoskoro písať inde,“ upozorňuje analytik.

„Po 2.: Straší nás tu pomaly aj Pat a Mat, že nám hrozí vojna s Ruskom. Atď., atď. Opäť, ak dovolíte, sa odvolám sám na seba, je to síce ješitnejšie, ale i autentickejšie, priznáva Baránek.

Toto sú totalitné praktiky, to ani komunisti si nedovolili vyvíjať takýto tlak na obyvateľstvo, hovorí Ján BARÁNEK

„Tvrdil som a tvrdím, že ak nás čaká vojna, veľká vojna, tak bude vo východnej Ázii. A je to tu. Toto je podstata Sorosovho posolstva vo videu. Tohto sa bojím. Veľkej vojny vo východnej Ázii, ktorá nebude vojnou zástupnou, ako prípadná na Ukrajine. Bude to vojna medzi minimálne USA, Britániou, Austráliou, Japonskom…, proti Číne. Tu je ešte ďalší veľký otáznik. Rusko. To Rusko, ktoré nezmyselné sankcie prinútili obrátiť sa k Číne. Nie len ekonomicky. Najmä vojensky. Priatelia, z tohto uhla pohľadu je Ukrajina iba búrka v pohári vody. Doslova. Čínsky prezident si upevnil a upevňuje moc a je iba otázkou času kedy si Čína, v duchu politiky jednej Číny, skrátka Tchaj-wan, alebo ak chcete Čínsku republiku, zoberie naspäť. Dnes sa nebavíme o desaťročiach. Dnes sa bavíme o rokoch,“ varuje skúsený politický analytik.

Ján Baránek: Fašizmus

Ak si myslíte, že niečo podobné občianskej vojne je v USA vylúčené, tak nie je

„Samozrejme, viacerí z vás hľadajú riešenie. Žiaľ, riešenie nie sme, ako krajina, schopní ponúknuť. Aj keby tu vládla akokoľvek osvietená vláda a nie spolok idiotov, ktorí sa dostali k moci, Slovensko nemá váhu niečo v tomto riešiť,“ myslí si Baránek, podľa ktorého by z nás prípadná americká základňa navyše urobila jeden z prvých terčov, ak by sa vojna vo východnej Ázii globalizovala. „Jediné riešenie je v USA. Istú nádej dávajú tohtoročné jesenné voľby, kde Republikáni majú reálnu šancu získať Snemovňu reprezentantov aj Senát amerického Kongresu. Čo by Bidenovi veľmi znepríjemnilo a sťažilo výkon prezidentskej funkcie. Mimochodom, nie je na mieste dúfať, že republikáni milujú Čínu. Nie. Je na mieste dúfať, že sú pragmatickejší, ako súčasní Demokrati, medzi ktorých sa dostalo množstvo rôznych ľavicových a iných aktivistov, ktorí politike nerozumejú a riadia sa heslami, pocitmi, emóciami…,“ konštatuje Baránek.

Najlepším príkladom je podľa neho americká viceprezidentka Kamala Harris, s ktorou sa nechce fotiť už ani Biden. „Zlé jazyky však tvrdia, že je to naopak. No a na záver riešení poukážem na dnešnú Kanadu. Pokiaľ si niekto myslí, že Kanada a to, čo sa v nej deje, sa týka len Kanady, je na omyle. Čoraz viac obyvateľov USA vidí riešenie práve v tom, ako to riešia dnes obyvatelia Kanady. Nezmysly premiéra Justina Trudeau, ktoré vyprával smerom k demonštrujúcim kamionistom a obyvateľom Kanady, sú v príkrom rozpore s vládnutím jeho otca, Pierra Elliota Trudeau, ktorý sa riadil heslom „Rozum pred vášňou“, a do dnešného dňa je považovaný za najlepšieho kanadského politika v histórii. Jeho syn mu robí len a len hanbu,“ píše náš politický analytik, podľa ktorého na rozdiel od Kanady majú USA stále rebelujúceho a populárneho Trumpa, pomaly ťažko zmieriteľné „červené“ a „modré“ štáty a údajne nie celkom lucidného, rekordne nepopulárneho prezidenta s dysfunkčnou viceprezidentkou.

„Že v USA čoraz viac silnejú secesionistické snahy a hlasy, sa u nás, ani na CNN, nedozviete. Pokiaľ si však niekto myslí, že niečo podobné občianskej vojne je v USA vylúčené, tak mu nesmelo hovorím – nie je. Niektoré otázky, ktoré som nastolil v tomto texte, sú už za hranicou prejavu G. Sorosa,“ dodáva na samý záver svojho zaujímavého statusu Ján Baránek.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články