10.4 C
Nitra
pondelok, 19 februára, 2024

Pozor na prízemný mráz i silnejší vietor na horách

Na niektorých miestach Slovenska treba vo štvrtok (23. 9.) rátať s prízemným mrazom či silnejším vetrom na horách. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa. Informuje o tom na svojej webovej stránke.  
      Prízemný mráz sa môže objaviť takmer vo všetkých okresoch Banskobystrického kraja a v niektorých okresoch Prešovského a Košického kraja. Teplota môže klesnúť na 0 až -3 stupne Celzia. „Takýto prízemný mráz predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre teplomilné rastliny,“ pripomína SHMÚ. Výstrahy platia vo štvrtok predbežne od 1.00 do 7.00 h.
      Na horách Banskobystrického, Žilinského a Prešovského kraja môže fúkať silnejší vietor. Dosiahnuť môže priemernú rýchlosť 70 až 85 kilometrov za hodinu, v nárazoch 110 až 135 kilometrov za hodinu. „Predpokladaná rýchlosť vetra predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo,“ upozorňujú meteorológovia. Výstrahy platia vo štvrtok od 20.00 h do piatka (24. 9.) do 20.00 h.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články