16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

POZOR: Lyžiarske výcviky a školy v prírode rezort školstva neodporúča plánovať

Lyžiarske výcviky a školy v prírode v novom školskom roku 2021/2022 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR neodporúča organizovať. Vyplýva to z materiálov zverejnených na webe rezortu školstva.  
      Ministerstvo poukazuje na to, že v prípade lyžiarskych výcvikov aj školy v prírode sa tieto podujatia riadia usmerneniami COVID automatu o hromadných podujatiach a v prípade zhoršenia pandemickej situácie v okrese hrozí ich zrušenie. „V prípade, že sa škola predsa len rozhodne organizovať lyžiarsky výcvik/školu v prírode, mala by myslieť na náklady spojené s prípadným stornom a zároveň minimalizovať premiešavanie tried,“ uviedol rezort školstva v dokumente Najčastejšie kladené otázky ku školskému semaforu, manuálu pre všetky druhy škôl a školských zariadení v školskom roku 2021/2022.
      V prípade stužkových slávností ministerstvo školstva uviedlo, že sa riadia usmerneniami COVID automatu o hromadných podujatiach. „V prípade zhoršenia pandemickej situácie v okrese hrozí ich obmedzenie alebo zrušenie, najmä pokiaľ potenciálni účastníci nebudú plne zaočkovaní,“ dodáva sa v dokumente z dielne rezortu školstva.      
      Ministerstvo zároveň v novom školskom roku neodporúča plánovať vedomostné súťaže prezenčnou formou, keďže sa takisto riadia usmerneniami COVID automatu o hromadných podujatiach a v prípade zhoršenia situácie v okrese hrozí ich zrušenie. Organizáciu hromadných podujatí, pri ktorých dochádza k premiešavaniu žiakov, rezort školstva odporúča podľa možností uskutočňovať dištančne.  

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články