13.7 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Poslanec Dostál to Matovičovi poriadne naložil, prekrúca slová o účele lotérie?

OČKOVACIA LOTÉRIA BOLA MYSLENÁ AKO PROSTRIEDOK NA ZVÝŠENIE ZAOČKOVANOSTI, napísal na svojom fb dnes poslanec NR SR Ondrej Dostál ( kandidoval na kandidátke SaS).

Tu je plné plný znenie jeho komentáru, ktorý sa týka informácie, že cieľom očkovacej lotérie bolo odmeniť a nie motivovať k očkovaniu, ako to dnes tvrdil Igor Matovič.

Je možné, že na to už niekto zabudol, ale cieľom zavedenia očkovacej lotérie celkom jednoznačne bola „podpora zvýšenia zaočkovanosti populácie SR a zabezpečenie kolektívnej imunity proti ochoreniu COVID-19“. Presne toto sa totiž uvádza v odôvodnení pozmeňujúceho návrhu poslanca NR SR Györgya Gyimesiho, ktorým boli do vládneho návrhu novely zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 doplnené ustanovenia o očkovacej lotérii a o sprostredkovateľskom bonuse. A čo je účelom zákona alebo jeho zmeny, sa obvykle možno najlepšie dozvedieť z dôvodovej správy k návrhu zákona alebo z odôvodnenia pozmeňujúceho návrhu. Vládny návrh novely predkladal minister financií Igor Matovič a aj pozmeňujúci návrh bol pripravený ministerstvom financií. NR SR pozmeňujúci návrh aj celý návrh zákona schválila 2. júla 2021. Takže nie, úlohou očkovacej lotérie nebolo len tak odmeňovať zaočkovaných, ale zvýšiť zaočkovanosť. Občas je dobré si to pripomenúť. Napríklad dnes. Pozmeňujúci návrh Györgya Gyimesiho: https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/nrepdn_detail&id=3208Hlasovanie o pozmeňujúcom návrhu Györgya Gyimesiho: https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=46193 Vládny návrh novely zákona:https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/zakon&ZakZborID=13&CisObdobia=8&CPT=600 Dnešná Minútu po minúte:https://e.dennikn.sk/minuta/2514910

Poslanec Dostál to Matovičovi poriadne naložil, prekrúca slová o účele lotérie?

Zdroj: FB

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články