16.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Pomôžte: ZMOS zriadi v dôsledku konfliktu na Ukrajine transparentný účet

Predsedníctvo Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) zriadi transparentný účet určený najmä na pomoc s migráciou v slovensko-ukrajinských pohraničných oblastiach. Okrem toho sa zaviazalo koordinovať materiálnu zbierku. TASR o tom informoval hovorca združenia Michal Kaliňák.
      

Vyzbierané financie majú pomôcť zabezpečiť materiálno-technickú výbavu prostredníctvom miestnych samospráv. ZMOS zároveň schválilo iniciovanie a koordináciu materiálnej zbierky, „aby mohla byť poskytnutá naším samosprávam pre pomoc migrantom, ktorých prísun očakávame hlavne v slovensko-ukrajinskom pohraničí“. Kaliňák priblížil, že jej parametre sú pribežne komunikované so starostami dotknutých obcí a predstaviteľmi príslušných regionálnych združení miest a obcí.
      Ako ďalej uviedol, ZMOS na Ukrajine dlhodobo spolupracuje s tamojšou asociáciou miest. Jeden z aktuálnych spoločných projektov sleduje užšiu spoluprácu samospráv v prihraničí. „Preto ZMOS prichádza s adresnou pomocou, ktorá bude reagovať aj na komunikáciu s dotknutými samosprávami na Slovensku, ale aj na Ukrajine,“ doplnil.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články