16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Polícia zadržala dvoch lídrov protestujúcich kamionistov, okolo parlamentu rozmiestnila zátarasy

Kanadská polícia zadržala vo štvrtok dvoch z organizátorov protestov kamionistov v hlavnom meste Ottawa, ktoré trvajú už takmer tri týždne a sú namierené proti pandemickým opatreniam. TASR správu prevzala z agentúry AP.
      

Polícia v Ottawe vo štvrtok obmedzila prístup do centra mesta, aby sa k protestu nemohli pripojiť ďalší ľudia. Varovala tiež, že sa čoskoro chystá podniknúť kroky proti účastníkom protestnej akcie.

Chceme sa len vrátiť do normálu bez toho, aby sme museli dostať do žíl jed, ktorý oni volajú vakcína

„Sme absolútne odhodlaní ukončiť túto nezákonnú demonštráciu,“ povedal šéf miestnej polície Steve Bell. Príslušníci policajných síl sa zhromaždili i v okolí budovy parlamentu a v blízkosti vládnych budov rozmiestnili zátarasy.

Farebná revolúcia v Kanade: Chystá sa aj blokácia veľkých miest v Európe?

Polícia zadržala pri parlamente dvoch z lídrov protestov – Tamaru Lichovú a Chrisa Barbera. Lichovú neskôr vzali aj do vyšetrovacej väzby. Demonštrácie začali kanadskí kamionisti 22. januára, keď žiadali zrušenie povinného očkovania proti koronavírusu, ktoré je nutné pri návrate z USA. Ich požiadavky však teraz zahŕňajú zrušenie všetkých opatrení proti šíreniu koronavírusu a mnohí protestujúci vyzývajú aj na odstúpenie liberálnej vlády kanadského premiéra Justina Trudeaua.
Ottawa zostáva poslednou baštou protestov kamionistov, ktorým sa predtým podarilo zablokovať aj viacero hraničných priechodov medzi Kanadou a USA vrátane kľúčovej dopravnej tepny medzi kanadským Windsoron a americkým Detroitom. Dohodu o ukončení poslednej z blokád hraničných priechodov, ktoré spôsobili obrovské ekonomické škody, sa podarilo dosiahnuť 16. februára.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články