20.4 C
Nitra
štvrtok, 6 októbra, 2022

Kanada: Chceme sa len vrátiť do normálu bez toho, aby sme museli dostať do žíl jed, ktorý oni volajú vakcína

Tisíce ľudí demonštrovali v sobotu vo viacerých kanadských mestách vrátane Toronta, informovala agentúra Reuters, s tým, že tieto pokojné, ale hlučné protesty proti povinnému očkovaniu sa šíria z hlavného mesta Ottawa.
      

Kanada: Chceme sa len vrátiť do normálu bez toho, aby sme museli dostať do žíl jed, ktorý oni volajú vakcína

Séria demonštrácií zvaná Konvoj slobody (Freedom Convoy) začala ako protest proti požiadavke kanadských úradov očkovať kamionistov prechádzajúcich cez hranice s USA, vysvetľuje Reuters. Momentálne však účastníci týchto zhromaždení protestujú proti protiepidemických opatreniam v krajine, ako aj proti vláde kanadského premiéra Justina Trudeaua.

Vyšetriť autoritárstvo v Česku – covidisti 21. storočia: Michal KLÍMA
      

„Všetci máme plné zuby príkazov, zastrašovania, života v jednom veľkom väzení,“ povedal Robert, demonštrant v Toronte, ktorý neuviedol svoje priezvisko. „Chceme sa len vrátiť do normálu bez toho, aby sme museli dostať do žíl jed, ktorý oni volajú vakcína,“ uviedol.
      Demonštranti už osem dní blokujú centrum Ottawy. Niektorí z nich mávajú konfederačnými alebo nacistickými vlajkami a niektorí žiadajú rozpustenie kanadskej vlády.

Farebná revolúcia v Kanade: Chystá sa aj blokácia veľkých miest v Európe?


      „Demonštranti v Ottawe vyjadrili svoj názor. Celá krajina počula ich stanovisko,“ povedal kanadský minister dopravy Omar Alghabra a vyzval demonštrantov, aby sa vrátili domov a svoj názor vyjadrili priamo svojim voleným predstaviteľom.
      Polícia v Ottawe uviedla, že vzniesla obvinenia z trestných činov z nenávisti proti štyrom osobám a spoločne s americkým Federálnym úradom pre vyšetrovanie (FBI) vyšetruje vyhrážky voči verejným činiteľom.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články