15.9 C
Nitra
piatok, 7 októbra, 2022

Polícia v Trnavskom kraji urobila za týždeň viac ako 4000 dychových skúšok

Polícia v Trnavskom kraji vykonala za uplynulý týždeň (7. – 13. 2.) 4014 dychových skúšok na alkohol, čo je o 462 viac ako týždeň predtým.

TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová. Ako doplnila, z tohto množstva bolo 34 s pozitívnym výsledkom.

Polícia v Trnavskom kraji urobila za týždeň viac ako 4000 dychových skúšok

„To je o päť menej ako týždeň predtým. Z nich bolo 16 vodičov a 18 cyklistov, čo predstavuje pri vodičoch pokles o troch a pri cyklistoch o dvoch. Deväť vodičov sa dopustilo prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ informovala Antalová.
      Policajti zaevidovali 36 škodových udalostí a 19 dopravných nehôd. „Za uplynulý týždeň na cestách v Trnavskom kraji nezahynula žiadna osoba. Žiadny účastník dopravnej nehody neutrpel ťažké zranenie a 13 osôb sa zranilo ľahko. Pri jednej dopravnej nehode asistoval alkohol,“ povedala krajská policajná hovorkyňa.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články