13.1 C
Nitra
pondelok, 26 septembra, 2022

Proces s DROGOVÝM gangom zo Serede je vo FINÁLE

Proces v kauze zločineckého drogového gangu Slavomíra W. zo Serede na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, speje do finále. Po rozsiahlom dokazovaní hlavné pojednávanie pokračuje dnes (22. 2.). Podľa Kataríny Kudjákovej, hovorkyne ŠTS, sa očakávajú po tieto dni záverečné reči. Podľa informácií TASR rozsudok ešte nepadne.

Skupina okolo Slavomíra W. sa zaoberala distribúciou drog, pričom ide o rozsiahlu trestnú činnosť. Polícia členov zadržala v závere roka 2018 počas akcie Venal. Proces sa začal v roku 2020, ale nový koronavírus a s tým súvisiace dodržiavanie protiepidemických opatrení sa podpísali pod zmenu pár termínov jeho konania. Pojednávalo sa v Banskej Bystrici aj v Pezinku.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal pôvodne obžalobu na desiatich členov skupiny. Traja z nich sú na úteku a súd voči nim koná ako voči ušlým. Viní ich zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a súvisiacej trestnej činnosti zameranej na výrobu a distribúciu pervitínu, ako aj distribúciu kokaínu. V prípade dokázania viny niektorým hrozí 20 až 25 rokov väzenia, prípadne doživotie. Ich obhajoba obžalobu spochybňuje.

Polícia počas prvej akcie Venal pôvodne obvinila 19 osôb. Od roku 2015 mali členovia skupiny zabezpečiť väčšie množstvo prekurzorov v hodnote približne 4,8 milióna eur na výrobu asi 480 kilogramov metamfetamínu v hodnote 16,8 milióna eur.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články