23.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Policajti v Nitrianskom kraji odhalili v tomto roku 22 prevádzačov migrantov

Policajti v Nitrianskom kraji pokračujú v kontrolách nelegálnej migrácie na území kraja. Len v tomto roku odhalili 22 prevádzačov a vykonali šesť cezhraničných prenasledovaní v súvislosti so sekundárnou migráciou. „V rámci Nitrianskeho kraja nedošlo k zhoršeniu bezpečnostnej situácie a vykonávané opatrenia na úseku sekundárnej migrácie nemajú vplyv na zabezpečenie plnenia zákonných úloh Policajného zboru,“ zhodnotilo situáciu Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) v Nitre. Zároveň potvrdilo, že polícia v Nitrianskom kraji neeviduje žiadne protiprávne konanie, z ktorého by bol podozrivý migrant.

Na úseku sekundárnej migrácie v rámci Nitrianskeho kraja sú vykonávané viaclíniové opatrenia s cieľom zvýšenia pocitu bezpečnosti obyvateľov, preventívneho pôsobenia pred protiprávnym konaním a odhaľovaním trestných činov prevádzačstva. V prvom rade je vykonávaný spoločný výkon služby s maďarskou políciou na území Maďarska na hraničných priechodoch v Šahách, Štúrove a na všetkých mostoch v Komárne vrátane železničného, a to nepretržite.

Vo vybraných časoch a miestach je vykonávaný spoločný výkon služby s maďarskými policajtami na vytypovaných komunikáciách vedúcich k hraničným priechodom alebo zelenej hranici. Každé prihraničné Okresné riaditeľstvo Policajného zboru (Komárno, Nové Zámky, Levice) je posilnené aj o policajtov z Prešovského, Košického a Žilinského kraja a takisto aj o policajtov Pohotovostnej motorizovanej jednotky KR PZ Nitra.

Na hraniciach pomáhajú aj policajti z bratislavského Odboru služobnej kynológie a hipológie na koňoch. Vo vnútrozemí v bezprostrednej blízkosti oddelení cudzineckej polície v Nitre a Nových Zámkoch je velený výkon služby policajných hliadok v závislosti od počtu administrovaných migrantov.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x