15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Nitra: Galéria pripravila pre nadšencov fotografie viaceré podujatia

Nitrianska galéria pripravuje na prázdniny projekt s názvom Leto na Samovej číslo 1. Jeho prvým podujatím bude deň venovaný fotografii.

Ako uviedli organizátori, konať sa bude 5. júla na nádvorí na Samovej ulici. Jednou z aktivít bude výstavná súťaž Fotka v sieti. „Zapojiť sa môže každý, kto prinesie svoje fotografie a súťažne ich odprezentuje na pripravenej sieti. V rámci fotovýzvy vytlačíme a vystavíme po desať fotografií vo vysokej kvalite na formát A4 desiatim vybraným fotografom, ktorých vyberie odborná porota,“ vysvetlili organizátori.

Ďalšou aktivitou podujatia bude súťažný Fotomaratón, na ktorý sa účastníci musia registrovať. „Každý dostane desať tém, ktoré musí nafotiť. Po absolvovaní maratónu fotografie prinesie na vyhodnotenie pred porotu,“ uviedla galéria.

Ako pripomenula, treťou aktivitou bude súťažná Fotomapa. Jej účastníci dostanú zoznam siedmich lokalít v Nitre a v určenom časovom rozmedzí budú musieť vyhotoviť na každom mieste jednu fotografiu. „Každý potom prinesie svoje výtvory na vyhodnotenie porotou,“ doplnili organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x