15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Podujatie S Vesnou na vodu otvorilo vodácku sezónu v Trnavskom kraji

Podujatie S Vesnou na vodu otvorilo vodácku sezónu v Trnavskom kraji. Cieľom podujatia bolo upozorniť na zážitky, ktoré tunajšie rieky ponúkajú. TASR o tom informoval Martin Palkovič z Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj.

Nielen skúsení vodáci, ale aj nováčikovia a rodiny s malými deťmi splavili Malý Dunaj, Dunajské ramená a Váh v úseku medzi Sokolovcami a Hlohovcom. „Trnavský kraj je rozmanitý a každá z riek, na ktorých sa začala vodácka sezóna, je iná. Podujatie upriamuje pozornosť na túto rozmanitosť. Chceme, aby návštevníci Trnavského kraja vedeli, aké bohatstvo tu v podobe vodných tokov máme, a aké zážitky počas vodáckej sezóny naše rieky ponúkajú,“ uviedla riaditeľka KOCR Trnavský kraj Agáta Mikulová.

Na príprave prvých jarných splavov sa podieľali oblastné organizácie cestovného ruchu Žitný ostrov, Matúšova zem a Rezort Piešťany spolu s miestnymi splavovateľmi, ktorí pre záujemcov zabezpečujú všetko potrebné na vodné výlety počas celého leta. „Podujatím sme zahájili vodácku sezónu v kraji. Mal som možnosť zažiť prvý jarný splav Dunajských ramien a tento zážitok môžem každému odporučiť,“ doplnil podpredseda Trnavského samosprávneho kraja Rastislav Mráz.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x