23.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Podporuje Ukrajina mierové riešenie alebo vojnové? pýta sa Radačovský

Ukrajina nežije v mieri od 24. februára tohto roku. Ruská agresia pripravila mnohých Ukrajincov nielen o strechu nad hlavou, ale aj o životy. Ako sa však zdá, mier u nášho východného suseda je v nedohľadne. Ba práve naopak, každým dňom eskaluje, pretože Ukrajina sa horúčkovito bráni a niektoré stratené územia si dobíja naspäť, kým Rusko sa dokonca vyhráža jadrovými zbraňami!

O mier na Ukrajine sa už pokúšali politici z viacerých štátov, neústupčivosť ruského prezidenta Vladimira Putina aj jeho ukrajinského náprotivka Volodymyra Zelenského je však veľká. Obaja Vladovia sú ako barani, z ktorých prehrať nechce nikto. O mier na Ukrajine sa najnovšie pokúša niekto, koho by ste čakali najmenej – Elon Musk. Viac o jeho pláne napísal v statuse europoslanec a šéf strany Slovenský Patriot Miroslav Radačovský.

Plán Elona Muska na mier na Ukrajine je na zamyslenie

Elon Musk je americko-juhoafrický miliardár, ktorý je podľa portálu Forbes najbohatším človekom sveta. Podľa Radačovského o ňom nemožno povedať, že ide teda o nerozumného, nič neznamenajúceho človeka nielen v Spojených štátoch amerických, ale aj vo svete. Elon Musk predstavil 3.10. tohto roka Mierový plán pre Ukrajinu, kedy prehlásil: „Treba opätovne usporiadať voľby v anektovaných oblastiach pod dohľadom OSN. Ak to bude vôľa ľudí, Rusko sa odtiaľ stiahne. Krym nech sa oficiálne stane súčasťou Ruska ako to bolo od roku 1783 (až do chyby Nikitu Chruščova). Je potrebné zabezpečiť zásobovanie Krymu vodou. Ukrajina zostane neutrálna.“

https://www.nitranoviny.sk/radacovsky-ml-bol-na-ukrajine-to-co-videl-pri-referendach-je-ozaj-zaujimave/

„Reakcia vojnuchtivých osobností však takéto riešenie okamžite odsúdila. Zelenskyj na tento mierový plán okamžite zareagoval spustením hlasovania, s otázkou: „Ktorého Elona Muska máte radšej? Toho, ktorý podporuje Ukrajinu, alebo toho, ktorý podporuje Rusko?“

Podporuje Ukrajina mierové riešenie alebo vojnové? pýta sa Radačovský
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

Zabudol však položiť ďalšiu otázku, či Ukrajina podporuje mierové riešenie alebo riešenie vojnové,“ píše ďalej v statuse Radačovský, podľa ktorého je toto vyjadrenie (tweet po chvíli upravil do ankety) Elona Muska je skutočne na zamyslenie a mali by sa nad ním zamyslieť všetci, ktorí majú záujem na tom, aby sa naši slovanskí bratia (Ukrajinci a Rusi) na východe za pomoci amerických zbraní a peňazí nezabíjali.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články