14.8 C
Nitra
sobota, 13 apríla, 2024

Počas Štedrého dňa mali záchranári najvyšší počet zásahov za posledné roky

Počas Štedrého dňa mali záchranári najvyšší počet zásahov za posledné roky. Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR vyslalo počas Štedrého dňa záchranárov na pomoc až k 1766 pacientom.

Ide o najvyšší počet zásahov počas sviatočného dňa za posledné roky. Pre porovnanie, počas minuloročného Štedrého dňa mali zdravotnícki záchranári po celom Slovensku 1485 zásahov, v roku 2020 presne 1649. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa záchranárov Alena Krčová.

Pápež vo svojom vianočnom posolstve vyzval na ukončenie vojny na Ukrajine

Najviac pacientov potrebovalo pomoc v Košickom kraji (320), najmenej v Trenčianskom kraji, v ktorom operátori tiesňovej linky 155 vyslali záchranárov na pomoc k 159 pacientom. Raritné podľa hovorkyne je, že na rozdiel od minulých rokov riešili aj prípady pacientov so zapichnutou rybou kostičkou.

„Trom mužom uviazla kosť tak nešťastne, že spôsobovala ťažkosti s dýchaním a záchranári ich museli transportovať do nemocnice. K podobnej situácii ešte nedošlo,“ uviedla Krčová, podľa ktorej takmer 700 volaní na tiesňovú linku 155 vyriešili jej operátori konzultáciou bez toho, aby k pacientom vyslali záchranársku posádku. V porovnaní s minulými rokmi sa podľa hovorkyne výrazne zmenila skladba volaní na tiesňovú linku 155. Počas Štedrého dňa k tradičným akútnym bolestiam brucha a sťaženému dýchaniu pribudli vysoké teploty.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články