19.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Po roku sa do miest Banskobystrického kraja vracia Týždeň čítania deťom

Do vybraných slovenských miest sa opäť po roku vracia podujatie Týždeň čítania deťom. Zástupcovia kultúrnej obce, ale aj verejnej správy či samotní spisovatelia budú čítať z diel slovenskej i zahraničnej literatúry žiakom materských a základných škôl vo Zvolene, Banskej Bystrici, v Očovej a v Kremnici.

Ako pre TASR uviedla Viera Kučerová zo združenia Celé Slovensko číta deťom, ktoré za podujatím stojí, túto aktivitu, ktorej cieľom je rozširovanie a prehlbovanie komunikácie medzi dospelými a deťmi prostredníctvom knihy a spoločného čítania s mottom Čítajme deťom 20 minút každý deň, robia už 11 rokov. „Tento rok je to navyše bez akejkoľvek podpory. Rozhodli sme sa však, že ho napriek tomu budeme realizovať, a to vo vlastnej réžii, lebo si myslíme, že takéto projekty sú potrebné a zmysluplné,“ pripomenula.

Čítanie veľkých malým je podľa nej o budovaní vzájomnej dôvery, o pocite istoty, ochrany, o pravom zázemí, ktoré každý malý, ale aj veľký človek potrebuje. „Je to ten pocit, ktorý nám nemôže poskytnúť ani televízna ilúzia, ani kontakty cez sociálne siete, ani nadšenie z počítačových hier,“ zdôraznila organizátorka.

Prvé čítanie bolo v pondelok v SNG na Zvolenskom zámku. Podujatie pokračuje v utorok 20. júna o 13.00 h v Základnej škole pri Fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici, v stredu 21. júna o 9.30 h vo Verejnej knižnici Mikuláša Kováča v Banskej Bystrici, vo štvrtok 22. júna o 10.00 h v Kultúrnom dome v Očovej.

Týždeň čítania deťom zakončí prezentácia ukážok z kníh pre deti v Knižnici Jána Kollára v Kremnici so začiatkom o 10.00 h.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x