8.7 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

Po prestávke festival Kopanice v kroji znovu predstaví poklady regiónu

Festival Kopanice v kroji sa po ročnej pandemickej prestávke vráti počas najbližšieho víkendu (10. – 11. 7.) a v Košariskách v okrese Myjava predstaví folklórne poklady regiónu. Témou druhého ročníka sú kroje z obcí Vrbovce a Košariská. Informovala o tom za organizátorov Kristína Talábová.
      Sobotný program sa bude odohrávať v miestnom evanjelickom kostole, na ihrisku, v sále obecného úradu a v Múzeu M. R. Štefánika. Začne sa hlavnou prednáškou o ľudovom odeve z vrbovského a košariského regiónu, záujemcovia si budú môcť pozrieť praktickú ukážku starostlivosti o kroj a vypočuť rady o tom, ako sa do jeho jednotlivých častí správne ustrojiť. Pripravené je aj uvedenie kalendára Kopanice v kroji 2022, ukážky viazania ručníkov či aktivity pre najmenších. Atmosféru spríjemní koncert Krajnanskej muziky a návštevníci budú môcť vzhliadnuť aj scénické prehliadky múzea.
      V nedeľu ráno sa uskutoční krojovaná omša v kostole. “Počas festivalu si záujemcovia budú môcť pozrieť aj výstavu krojových súčastí Ihlou maľované, ktorá predstaví výšivky z celého kopaničiarskeho regiónu,” doplnila Talábová.
      Organizátormi podujatia sú obce Košariská a Vrbovce, Slovenské národné múzeum – Múzeum slovenských národných rád a ďalší.

Zdroj: TASR

Foto: kosariska.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články