12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Historické okamihy slovenského športu mapuje výstava fotografií z archívu TASR

Športové triumfy Slovenska je fotografická výstava vo foyeri historickej Radnice v Banskej Bystrici, ktorú v utorok otvorili online vernisážou. Výber fotografií mapuje historické okamihy a úspechy slovenských športovcov tak, ako ich zachytili fotoreportéri Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR).
      Udalosti, snaženie a emóciu zo zápolenia našich reprezentantov na svetových i domácich fórach zachytili agentúrni reportéri cestujúci po celom svete. Výstava prináša 30 fotografií od šiestich fotoreportérov TASR. Po prvý raz v ére samostatného Slovenska fotografovala agentúra našich hokejistov na Majstrovstvách sveta v roku 2001 v Kolíne nad Rýnom. „Od Olympijských hier v Salt Lake City v roku 2002 pravidelne mapuje účasť slovenských športovcov na letných aj zimných hrách,“ dodáva vedúci obrazovej redakcie TASR, jeden z autorov a zároveň kurátor výstavy Michal Svítok. Boje o cenné kovy na olympiáde a na ďalších vrcholových športových podujatiach spolu s ním zachytili fotoreportéri TASR Martin Baumann, Milan Kapusta, Ivan Majerský, Pavel Neubauer a Radovan Stoklasa.
      Fotografie pripomenú športové idoly, ako plavkyňa Martina Moravcová, vodný slalomár Michal Martikán, prvý olympijský víťaz v novodobej histórii Slovenska, najlepší slovenský chodec Matej Tóth či snowboardista Radoslav Židek. Zastúpení sú úspešní vodáci, strelci, futbalisti i hokejisti, nechýbajú ani džudisti i karatisti, ktorí vybojovali medaily pre Slovensko. V sérii fotografií nechýbajú ani zábery športovcov pôsobiacich v Banskej Bystrici.
      Výstava v priestoroch Radnice potrvá do 30. júla.

Zdroj: TASR

Foto: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články