19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Pezinok: Ponúka adopciu kruhových objazdov za možnosť reklamy na nich

V lokalitách Šenkvická a Panholec v Pezinku ponúka samospráva možnosť adoptovať si kruhový objazd. Zámerom ponuky pre záujemcov, ktorí môžu na mieste prezentovať svoju spoločnosť resp. činnosť, je zvýšiť estetickú úroveň kruhových križovatiek. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

Adopcia sa bude realizovať prostredníctvom memoranda o spolupráci medzi mestom a záujemcom. „Chceli sme dať možnosť spoločnostiam na území mesta stať sa priamo jeho súčasťou, podporiť ho a zároveň sa odprezentovať. Môžu si tam dať napríklad svoju reklamu, ale nesmie to byť nič veľké a rušivé,“ vysvetlila zástupkyňa primátora Renáta Klimentová.

Pri realizácii je možné vysadiť rastliny a dreviny charakteristické pre darcu. Záujemca musí však poslať projekt referátu životného prostredia pezinského mestského úradu, ktorý v spolupráci s dopravným inšpektorátom a Správou ciest Bratislavského samosprávneho kraja posúdi vhodnosť a dodržanie bezpečnostného rozhľadu na križovatke.

Svoje návrhy na úpravy kruhových križovatiek môžu záujemcovia zasielať do 25. mája.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x